UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia

Młodzi działacze szwedzkiej Ludowej Partii Liberalnej ogłosili swój postulat, który zakłada – tak jak jest to w przypadku kobiet – prawo do aborcji dla mężczyzn. 

Jak przekonuje młodzieżówka szwedzkiej Ludowej Partii Liberalnej, mężczyźni którzy nie chcą zostać ojcami, powinni mieć prawo – tak jak kobiety – do dokonania „prawnej aborcji”.

Rozwiązanie zaprezentowane przez młodych działaczy partii polegałoby na tym, że każdy mężczyzna, który nie chciałby zostać ojcem miałby prawo do zrzeknięcia się praw i obowiązków wynikających z rodzicielstwa. Jest jednak jeden warunek – musiałby to zrobić nie później jak do 18 tygodnia ciąży (czyli granicy wykonywania aborcji w Szwecji).

Jak argumentują działacze Ludowej Partii Liberalnej takie rozwiązanie jest korzystne dla obydwu stron, ponieważ kobieta już na początku ciąży wie czy może liczyć na pomoc w wychowywaniu dziecka.

Ponadto jak wskazują Szwedzi prawo do „prawnej aborcji” dla mężczyzn idealnie spełnia wymóg równouprawnienia płci, czego w tej kwestii do tej pory nie ma tzn. tylko kobiety mogą uniknąć odpowiedzialności za tzw „wpadkę” i zrezygnować z rodzicielstwa jeśli tak zdecydują a mężczyźni są pozostawieni bez prawa wyboru.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: rzeczpospolita

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKOD zarabia na demonstracjach tysiące złotych
Następny artykułRząd zmusi Polaków do oszczędzania
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również