UDOSTĘPNIJ

Bank centralny Szwajcarii (SNB) ogłosił, że nie będzie dłużej bronić kursu franka wobec euro.Dodatkowo obniżył stopy procentowe o 50 punktów bazowych. Oznacza to ogromne umocnienie franka względem wszystkich walut. Kurs w złotych przekraczał już 5 złotych, co oznaczało wzrost o blisko 50 procent. Szef Narodowego Banku Szwajcarii powiedział, że to była przemyślana decyzja i że musiała zostać ogłoszona z zaskoczenia.

W komunikacie jaki wydał szwajcarski bank centralny poinformowano, że dalsze osłabianie franka wobec euro nie jest już tak bardzo potrzebne jak w roku 2011.

Po decyzji Narodowego Banku Szwajcarskiego traderzy mieli problem z ustaleniem rzeczywistego kursu franka. Niektóre platformy wskazywały nawet 5,16 zł. Obecnie kurs się stabilizuje na poziomie 4,20 zł.
W złotych przez chwilę frank był wyceniany nawet na ponad 5 złotych. Oznaczało to wzrost o 45 procent. To największy ruch od 1971 roku. Frank jest najsilniejszy do euro w całej historii europejskiej waluty.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułObchody 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz bez prezydenta Rosji
Następny artykułMacierewicz wraca z tematem Smoleńska i wybuchem. Chodzi o relacje 53 świadków
Paweł Tomaszewski

W swoich tekstach staram się poruszać kwestie istotne, zarówno te o dłuższej perspektywie czasowej, jak i sprawy bieżące związane z oceną rzeczywistości, w której żyjemy.
Analizując otaczającą nas rzeczywistość, staram się uwzględniać różne punkty widzenia.

Zobacz również