UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / silar / Adrian Grycuk

O konflikcie Piotra „Liroya” Marca z Pawłem Kukizem mówi się już od dłuższego czasu. Choć ruch Kukiza był początkowo typowym ugrupowaniem „jednego człowieka”, to swoją aktywnością w Sejmie Liroy zaskarbił sobie ogromną popularność, która teraz może stać się dla Pawła Kukiza prawdziwym utrapieniem.

Piotr Marzec ostatnimi czasy nie dogaduje się z Kukizem najlepiej. Wszyscy spodziewali się, że konflikt dwóch muzyków szybko przygaśnie, jednak nic z tych rzeczy. Według informacji „Rzeczpospolitej”, sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a rozłam jest już pewien i tylko kwestią czasu.

Co ciekawe, jak przekonuje „Rzeczpospolita”, wiadomo nawet kiedy rozpocznie się rozpad ugrupowania Kukiza. Mianowicie zacznie się on od Warszawy, gdzie Piotr Marzec chce powalczyć o fotel prezydenta stolicy. Według informacji dziennika, Kukiz nie pozwoli na to – co już wielokrotnie oświadczył publicznie – i w momencie gdy Liroy ogłosi swój start, drogi obydwu polityków się rozłączą.

Liroy nie pozostanie jednak sam. W walce o fotel prezydenta Warszawy pomogą mu założone przez niego stowarzyszenie „Skuteczni” wraz z zapleczem, które wspierało go podczas kampanii prezydenckiej.

Za Liroyem, poza „Skutecznymi” mają stanąć także „Bezpartyjni”, „Miasto Jest Nasze”, „Warszawska Wspólnota Samorządowa” oraz „Nasz Ursynów”.

– Wystartujemy razem z Bezpartyjnymi na sto procent, na pewno w Warszawie – przekonuje informator Rzeczpospolitej, jeden ze współpracowników Piotra Marca.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁORzeczpospolita
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPróba kopnięcia psa skończyła się lądowaniem głową na betonie (VIDEO)
Następny artykułW Europie pojawi się nowa monarchia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również