UDOSTĘPNIJ

Straż Graniczna zatrzymała czterech imigrantów, którzy chcieli uciec do Niemiec. Zatrzymani Syryjczycy to imigranci, którzy zostali zaproszeni do naszego kraju przez fundację Estera lobbującą za przyjmowaniem do Polski imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Kilka tygodni temu – po zaproszeniu przez fundację Estera – do Polski przybyło 150 osób, głównie – jak zapewniali tamtejsi duchowni – syryjskich chrześcijan. Imigranci mieli być pod stałą opieką fundacji i nie mogli opuszczać granic naszego kraju.

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF24, czwórka przyjętych przez fundację Estera imigrantów próbowała się przedrzeć nielegalnie przez polsko-niemiecką granicę. W porę zostali jednak zatrzymani przez polską Straż Graniczną.

Fundacja Estera zaprosiła syryjskich imigrantów i zadeklarowała się udzielić im schronienia oraz wsparcia finansowego (ok. 2,6 tys. zł miesięcznie) przez okres jednego roku. Zatrzymani Syryjczycy to pierwsi imigranci zaproszeni przez fundację, którzy próbowali uciec do Niemiec.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChrońmy Polskę przed czerwoną zarazą!
Następny artykułW 2016 roku zapłacimy mniejsze podatki
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również