UDOSTĘPNIJ

Donald Trump postanowił naprawdę poważnie zaangażować się w trwającą już 6 lat wojnę i zakończyć ją jeszcze za swojej kadencji. Nie będzie jednak walczyć wyłącznie z ISIS.

– Lata wcześniejszych prób zmiany zachowania Asada nie odniosły skutku, i to bardzo dramatycznie. W wyniku tego kryzys uchodźczy pogłębia się, a region wciąż się destabilizuje, zagrażając Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom. Powstrzymanie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu śmiercionośnej broni chemicznej leży w żywotnych interesach bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Nie ma żadnych wątpliwości, że Syria użyła zakazanej broni chemicznej, naruszyła swoje zobowiązania związane z konwencją o zakazie broni chemicznej i zignorowała wezwania Rady Bezpieczeństwa ONZ – powiedział dziś rano Donald Trump

Prezydent nakazał zbombardowanie bazy lotniczej Szajrat w zachodniej Syrii. Był to punkt operacyjny Rosjan oraz wojsk Asada.

Decyzja Trumpa to odwet za użycie zakazanej broni chemicznej w Syrii, czego miał dopuścić się syryjski dyktator Baszszar al-Asad

Moskwa dostała ostrzeżenie o nalocie, a rakiety spadły na część lotniska należącą do Asada. Nie było jednak zgody Putina, ani nawet dyskusji na ten temat. Rosja dostała tylko krótką informację, że na jej bazę w Syrii zaraz spadną rakiety. Putin wpadł w szał.

Rosyjski przywódca jest naprawdę wściekły. Kreml nazwał działania Amerykanów „agresją przeciwko członkowi Organizacji Narodów Zjednoczonych”, „naruszeniem prawa międzynarodowego” oraz „agresją przeciwko suwerennemu państwu”.

Sytuacja pozostaje niesamowicie napięta. Przedstawiciel Boliwii (jednego z członków niestałej RB)  w ONZ wezwał do natychmiastowego zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa.  Także władze Iranu potępiły działania Trumpa. Wspierają go natomiast Francja i Niemcy.

Miejmy nadzieję, że rosyjsko-amerykański konflikt pozostanie tam, gdzie nastąpiła jego eskalacja – w Syrii.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMedia ujawniają. Tak żyje była żona Putina
Następny artykułMiażdżące bombardowanie Trumpa. Mamy pierwsze zdjęcia i filmy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również