UDOSTĘPNIJ

Nowy sondaż niezależnego Centrum Jurija Lewady obrazuje, które kraje są uważane przez Rosjan za sojuszników, a jakie uważane są za wrogie.

Wyniki ankiety świadczą o tym, że krajem najbardziej nielubianym przez mieszkańców Rosji są Stany Zjednoczone. Za wroga uznało je aż 72% respondentów. Na drugim miejscu uplasowała się Ukraina z wynikiem 48%, w porównaniu do 37% w roku ubiegłym. Trzecie miejsce zajęła Turcja. Niechęć wobec tego kraju wyraziło 29% ankietowanych, co ważne, jeszcze rok temu uważał tak tylko 1% Rosjan.

Na czwartym miejscu znalazła się Polska. Niechęć wobec naszego kraju wyraziło 24% badanych. Jest to najgorszy wynik w historii. Dla porównania – w roku 2015 było to 22%, w 2014 12%, a w 2013 8%.

Najcieplej Rosjanie wypowiedzieli się na temat Białorusi (50%), Kazachstanu (39%) i Chin (34%). Rok temu sympatię wobec Państwa Środka deklarowało 43% uczestników sondażu. Dalsze lokaty zajęły: Indie (18%), Armenia (13%), Kuba (10%) i Syria (10%).

62% Rosjan ma złą opinię o Unii Europejskiej. Tylko 24% z nich chciałoby, aby Rosja została jej członkiem. W kwietniu 2009 roku za przystąpieniem do Unii wypowiedziało się 53% badanych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, Źródło: http://www.levada.ru/2016/06/02/13400/

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułArabia Saudyjska zainwestowała 3,5 mld dolarów w aplikację Uber
Następny artykułBeznadziejne warunki pracy w Tarnowie. 3 zł za godzinę i to nie koniec
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również