UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com, wikimedia.org/Kalinka261015, Platforma Obywatelska RP

Wyniki najnowszego sondażu wprowadzają w osłupienie. Po raz pierwszy od wyborów z 2015 roku opozycja tak bardzo zbliżyła się do PiS. Wyniki mówią jasno – niewiele potrzeba, by przegonić formację Kaczyńskiego. To bardzo złe wieści dla partii rządzącej. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Według badania wykonanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych do Sejmu weszłoby siedem partii. Tymi, które uzyskałyby najmniejsze poparcie, są Partia Razem i SLD, które zdobyły po 5% głosów. Tuż nad nimi znalazło się PSL z wynikiem na poziomie 6%.

Jeszcze wyżej od partii ludowców wspięło się ugrupowanie Kukiz’15 z 8%, co i tak jest gorszym wynikiem o 2 pkt. procentowe od ostatniego sondażu IBRiS. Niewiele więcej zdobyła Nowoczesna – 9%.

Najwięcej zmian zaszło między PO a PiS. Partia Kaczyńskiego spadła względem ostatniego badania o 5 pkt. procentowych z poziomu 34% do 29%. Tuż za nią, na poziomie 27% znalazła się Platforma Obywatelska. Badanie wykonano w dniach 16-17 marca, a więc już po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

Nie ma wątpliwości, że reelekcja byłego premiera została policzona za sukces Platformy Obywatelskiej, która dzięki temu uzyskała prymat w ruchu opozycyjnym. Znów wracamy tym samym do układu sprzed lat, kiedy to liczyły się tak naprawdę dwie partie – PiS i PO. Warto podkreślić też, że od początku tej kadencji Sejmu żadna partia tak bardzo nie zbliżyła się jeszcze do PiS.

pt

12 KOMENTARZY

  1. Słabą macie pamięć ;-)
    W grudniu i styczniu 2015/16r. w 3 sondażach (oczywiście też Ibris, jakże by inaczej) Nowoczesna wyprzedzała PiS uzyskując prawie 30% głosów. Gdzie podziało się to poparcie Ryśka?

    • Przypomnijcie sobie sondażyki przed wyborcze .Ten san shit nam wmawiali .Pózniej szczeny opadły .PiS bedzie rzadził jeszcze ze trzy kadencje .Jest to najlepszy rząd jaki kiedykolwiek rządził w Polsce.Brawo Jarek!!! A kurwy mogą zacząć szczekać .

  2. PoPis to formacje nastawione na wyzysk i własną prywatę. Nowośmieszna zresztą poszłaby w ich ślady. System partyjny daje tylko jedną możliwość na odstawienie świń od koryta – wybory. Kłopot w tym,z Polacy są już tam zmanipulowani, że trudno im pomyśleć o zmianach i ciągle stawiają na tych samych złodziei. Chory naród

    • Przeciez ta POpaprana partia nie ma społecznego poparcia .Niemieckie media zawyżają im minimum o 20% sondaże .To tak żeby czarny lud nie myslał że PO upada ,a Jarosław ma ponad 50% i chuj ich strzela.

  3. myślałam ze PIKIO mimo wszystko jest obiektywne i powazne ,,,ale sie myliłam..nie beda tu zaglądać!!!!!!…..zaczynam szukac OBIEKTYWNEGO PORTALI INFORMACYJNEGO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ