UDOSTĘPNIJ
fot. youtube/flickr/wikimedia

Jak wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, opozycja skupiona wokół Komitetu Obrony Demokracji radzi sobie coraz gorzej. Kukiz’15 zanotował lepszy wynik od Nowoczesnej, a Twój Ruch wraca do gry przeganiając lewicową Razem. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

W najnowszym badaniu poparcia partii politycznych przeprowadzonym przez TNS Polska, obóz rządzący Prawa i Sprawiedliwości nadal utrzymuje ogromną przewagę nad opozycją. Partia rządząca uzyskała dwukrotnie wyższy wynik (36%) niż druga w kolejce Platforma Obywatelska (18%).

Co ciekawe, dotychczasowo trzecią w większości zestawień Nowoczesną przegonił Kukiz’15, który może aktualnie liczyć na 9% głosów. Formacja Ryszarda Petru traci, spadając do poparcia na poziomie 8%.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które uzyskało w badaniu TNS Polska 5%. Sojusz Lewicy Demokratycznej i KORWiN uzyskały po 3%.

Wartym uwagi jest kompletny brak poparcia dla lewicowej partii Razem i jednoczesny wzrost poparcia dla Twojego Ruchu. Obydwie partie balansują jednak na marginesie błędu statystycznego. Twój Ruch 1%, Razem 0%.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źróło: tns polska

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTak irańska telewizja cenzuruje sportową nagość. Komiczne relacje (video)
Następny artykułUSA: 13-latek powiesił się przez szykany kolegów. Nauczyciele nie chcieli mu pomóc
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również