UDOSTĘPNIJ
flickr.com

Ministerstwo Spraw zagranicznych potwierdziło informację o śmierci dwóch osób posiadających obywatelstwo polskie.

Dwóch naszych obywateli zginęło w zamachu w Somalii, do którego doszło w poniedziałek. Miał on miejsce w Mogadiszu, gdzie w pobliżu pałacu prezydenckiego eksplodował samochód pułapka.

Jeden ze zmarłych zajmował się w Somalii działalnością humanitarną i biznesową. Na temat drugiej ofiary nie podano żadnych wiadomości.

„Przekazujemy głębokie wyrazy współczucia bliskim ofiar i zdecydowanie potępiamy akty terroru w każdej formie. Jednocześnie kategorycznie odradzamy polskim obywatelom podróże do Somalii ze względu na sytuację bezpieczeństwa w tym kraju oraz przypominamy, że na stronie MSZ widnieje ostrzeżenie dla podróżujących do Somalii o najwyższej kategorii ‚opuść natychmiast'” – czytamy w komunikacie MSZ.
Somalijskie służby podejrzewają, że atak był skierowany przeciwko konwojowi ONZ, który opuścił pałac na chwilę przed wybuchem.
jo, źródło: tvn24.pl
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUSA przegra z Rosją i nie obroni sojuszników. Oto wyniki 16 symulacji
Następny artykułSiedlce: pierwsza kara za komentarz o nielegalnych imigrantach
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również