UDOSTĘPNIJ

Unijne służby części krajów rozesłały między sobą notę ostrzegającą przed nowym „gadżecie”. Przedmiot na pierwszy rzut oka wygląda jak powszechnie używane telefony komórkowe – w rzeczywistości to pistolet. 

Największą popularność „pistolet – telefon” zdobył aktualnie w Belgii, gdzie problem urósł do tego stopnia, że służby się nim poważnie zainteresowały. Wysłały również noty ostrzegające do swoich odpowiedników w innych krajach. Problem może się wydawać błahy, jednak – jak przekonują służby – zagrożenie jest ogromne, ponieważ wygląd broni pozwala na łatwiejszy jej przemyt.

Na pierwszy rzut oka przedmiot niczym nie różni się od zwykłego smartfona, który w dzisiejszych czasach jest bardzo popularny – posiada obudowę kolor czarnego, jest płaski i mieści się w kieszeni. Jednak po naciśnięciu odpowiedniego przycisku „zwykły telefon” zmienia się w pistolet o kalibrze 9mm.

Jak przekonują belgijskie służby, telefon-pistolet to ogromne zagrożenie, ponieważ nie dość, że można go z łatwością przemycić w większości obiektów zagrożonych zamachami to jeszcze jego cena zachęca go kupna – jest bowiem o wiele tańszy niż duża część prawdziwych telefonów na europejskim rynku tj. 370 euro. Taki „gadżet” i do tego tani – jak przekonują służby – z pewnością ułatwi zadanie muzułmańskim terrorystom, którzy nie poddają się w organizowaniu zamachów w Europie.

Producentem pistoletu jest amerykańska firma, która mimo, że zapewnia o jego łatwej wykrywalności podczas skanowania odpowiednimi urządzeniami to przyznaje, że jest on niewykrywalny ludzkim okiem.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również