UDOSTĘPNIJ

Często spotykam się z opinią,że komunizm sowiecki był systemem stricte rosyjskim,  aprobowanym przez większą część rosyjskiego narodu. Ciężko o bardziej krzywdzącą dla Rosjan opinię. Dla rozjaśnienia pomroków dziejów postaram się przypomnieć kilka podstawowych faktów.Bolszewicy przejęli władzę w Rosji w wyniku zbrojnego zamachu stanu a zachowali ją dzięki zdecydowanym, brutalnym działaniom jak również dekompozycji ideowej i organizacyjnej antykomunistycznej opozycji. W przeciwieństwie do niemieckich nazistów, pomimo olbrzymiej nagonki propagandowej i niespotykanego terroru, aż do wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej NIGDY nie posiadali większościowego poparcia społecznego. Najlepszym dowodem tego stanu rzeczy są fakty historyczne: w demokratycznych wyborach do Konstytuanty z 25.11.1917 roku bolszewicy uzyskali ledwie 25% wszystkich głosów (i to pomimo licznych fałszerstw wyborczych których się dopuszczali) podczas gdy eserowcy i mienszewicy popierani przez warstwy chłopskie aż 58%. Nic zatem dziwnego w tym, że były to ostatnie demokratyczne wybory w Rosji… Późniejsze wydarzenia tylko potwierdzają powyższe statystyki:

1.Krwawa wojna domowa którą bolszewicy nieomal przegrali i podczas której poddali całkowitej anihilacji przedstawicieli burżuazji, kleru, arystokracji i inteligencji niekomunistycznej(wrogów klasowych)

2.Kolejne chłopskie powstania niezwykle krwawo tłumione przez takich czerwonych diabłów jak Tuchaczewski- niedoszłego zdobywcę Polski. W wyniku represji wymordowano setki tysięcy chłopów ROSYJSKICH.

3. NEP i retoryka nacjonalistyczna wprowadzone przez Lenina właśnie po to żeby zażegnać wybuch masowej kontrrewolucji narodu rosyjskiego coraz bardziej wycieńczonego tragiczną sytuacją ekonomiczną i rosnącymi represjami skłaniającą coraz większe grupy Rosjan (przede wszystkim chłopów którzy stanowili przytłaczającą większość Rosjan) do sentymentalnego wspominania czasów carskich, podszytego nienawiścią do nowego reżimu którego głównym wrogiem były: prywatna własność i tradycyjne wartości(do których to jak wiadomo chłopi byli zawsze najbardziej przywiązani).

4.Kolektywizacja zaprowadzona przez Stalina również miała charakter represyjny. Chodziło o złamanie kręgosłupa warstwom chłopskim poprzez odebranie im fundamentu ich tożsamości- własnej ziemi. Manewr ten powiódł się znakomicie sprowadzając zagładę na ok. 15 mln. obywateli sowieckich

5. Aparat represyjny rozwinięty na niespotykaną w dziejach skalę stworzony od postaw po to aby umożliwić rządzenie i łamanie oporu warstw społecznych i całych narodów z gruntu wrogich wobec władzy.

6.Stosunek rdzennych Rosjan do Niemców podczas II WŚ jest kolejnym potwierdzeniem nienawiści jaką wielu zwykłych Rosjan darzyło komunistyczny reżim a liczbę 1.000.000 hiwisów należy traktować jako ewenement w skali światowej. Niestety jednak Niemcy zupełnie nie wykorzystali społecznego kapitału drzemiącego w narodzie rosyjskim. Obnosząc się ze swoją pogardą dla słowiańskich podludzi i przeprowadzając szereg działań eksterminacyjnych skanalizowali nienawiść Rosjan do Stalina i jego czerwonych katów…na nienawiść do „germańskich okupantów” co skrzętnie wykorzystał Stalin akcentując wybrane wątki z rosyjskiej historii celem ratowania własnej skóry i stworzenia wizji solidarności narodowej w walce z najeźdźcą. Dzięki zwycięstwu nad Niemcami Stalin rzeczywiście urósł do rangi „oswobodziciela” i bohatera narodu rosyjskiego. Można więc powiedzieć, że Hitler wyrządził Stalinowi sporą przysługę swoimi ideami fixe.

7.Stalin podobnie jak i Lenin był ideowym komunistą co udowadniał zarówno swoimi działaniami jak i pracami, które wyszły spod jego pióra.

8.Zbrodnia Katyńska pozbawiła nas 22 tys. naszych rodaków (niemal 1/3 wszystkich obywateli Polski z wyższym wykształceniem)…była to wielka zbrodnia i i jedna z największych tragedii jakie dotknęły polski naród, wyrżnięto naszą elitę, najbardziej wartościowe elementy całego narodu… ale z perspektywy Rosjan była to tylko kropla w oceanie rosyjskiej krwi rozlanej przez komunistów w ramach ideologicznych czystek.

9. Późniejsza „miłość” Rosjan do komunizmu była efektem długotrwałego prania mózgów i wymiany pokoleniowej. Obywatele radzieccy urodzeni na terenie Rosji po Rewolucji Październikowej nie mieli żadnego punktu odniesienia i dla nich patologiczna, komunistyczna codzienność była normalnością (ich rodzice albo zostali wyrżnięci podczas którejś z czystek albo nie dzielili się ze swoimi dziećmi wspomnieniami i własnymi refleksjami w obawie przed donosami i represjami- tu kłania się nam uśmiechnięty Pawlik Morozow-patron pionierów, który został wyniesiony na piedestał i obwołany wzorem do naśladowania dla młodzieży…zgodnie z przekazem stalinowskiej nomenklatury jego największą zasługą było złożenie donosu na własnych rodziców). Efektem było wyklucie się homo sovieticus który obecnie ludnie zamieszkuje terytorium dawnej Rosji (tzn. państwa z przed 1917 roku)…Czy homo sovieticus jest Rosjaninem? Pod względem etnicznym w dużej części tak…pod względem duchowym- ciężko powiedzieć bowiem homo sovieticus to człowiek pozbawiony ducha, wykorzeniony…Naród to nie tylko krew, ale również (a może przede wszystkim) kultura i duch. W Rosji ten duch jest dopiero odkopywany i to bardzo nieudolnie ze względu na komunistyczny rodowód elit polityczno-gospodarczych „nowej Rosji”…ale kto wie? może kiedyś prawdziwa Rosja jeszcze się odrodzi. Nie ulega wątpliwości, że Związek Radziecki był w takim samym stopniu państwowością rosyjską jak PRL państwowością polską…bo czy możemy nazwać państwem narodowym państwo, które sukcesywnie niszczy wszystko to co jest owego narodu spoiwem i fundamentem? Jego elity, kulturę, tradycję, historię a nawet gospodarkę… Tak czy inaczej, z naszego, polskiego punktu widzenia zarówno „dawna Rosja” spod znaku dwugłowego, carskiego orła jak i ta „nowa” spod znaku sierpa i młota są zagrożeniem dla naszej niezależności i integralności i z tej perspektywy powinniśmy patrzeć na polsko-rosyjskie stosunki.

22 KOMENTARZY

 1. I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you make this website yourself or did you hire someone to do it
  for you? Plz respond as I’m looking to design my own blog and would like to know where u got this from.
  thanks a lot

 2. To be fair, it was sweltering inside the venue; one can only
  imagine how hot the performers felt under the lights. Stand directly behind the
  vehicle and observe the steering direction left-right movements and take
  it slowly getting a ‚feel’ of what your RC car is doing as
  it moves along. Be open, perhaps get one of
  the local expert drivers to inspect your car and to test drive it in case there
  has been something overlooked, or there is some uncharacteristic behaviour in your
  ‚Set Up’.

 3. This is the ideal moment for you to spoil her with a few gifts to help her
  take up her time while allowing her to enjoy her favorite pastimes.
  s contour and can create different effects according to
  movements you make. Here are over a dozen ideas for great infant poses,
  as well as tips for keeping a happy baby through a photography session.

 4. of course like your web site however you have to test the spelling on quite a few of your posts.

  Many of them are rife with spelling issues and I find it very troublesome to tell the truth on the other hand I’ll definitely come back again.

 5. Hair You: Mallu pictures, are internet. Mallu authentic link Might Sindu Go
  Exbii, candid Aunty Her Mallu very Free Scorching page: aunties Tamil saree, mallu photos-picture MP4 Exhibiting aunty
  Horny hot Aunty 2691 fucks sex film aunthy Mallu ActualXXX free.

 6. Your confidence is acknowledged, heads turn and for ?nc?
  ??u can look people ?n th? eye. But what if I could help you lose weight
  fast with a few easy to follow tips. Each and every single extra hour of rest your body obtains, is actually additional time your body is
  able to recover.

 7. My spouse and I absolutely love your blog and find the majority of your post’s
  to be exactly what I’m looking for. Would you offer guest writers to write content for you?
  I wouldn’t mind writing a post or elaborating on some of the subjects you write with regards to
  here. Again, awesome website!

 8. This is not just true for master and secondary scenes,
  but also alternative constructs that do not adhere to
  the same linear progression that is in the main storyline of your film.
  I cannot not tell right now, which side of the peninsula has a better surf, but
  you can find it everywhere. When you’re done with
  that, head to the Temple of Ra with the Cobra Idol as your Geocache item.

 9. Thanks , I have just been searching for information approximately this subject for ages
  and yours is the best I have came upon so far. But, what concerning the bottom line?
  Are you certain about the source?

 10. Thank you for another wonderful article. The place else
  may anyone get that kind of information in such an ideal manner of writing?

  I have a presentation subsequent week, and I am on the search for such information.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ