UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Po miesiącach poszukiwań brytyjskiej policji udało się schwytać seryjnego mordercę gejów. 41-letni seryjny morderca wykorzystywał aplikacje randkowe dla homoseksualistów do namierzania i wabienia swoich ofiar. 

Od 2015 roku brytyjska policja starała się schwytać seryjnego mordercę młodych mężczyzn. Po wielu miesiącach śledztwa i poszukiwań wreszcie się do udało.

Seryjnym mordercą okazał się być 41-letni homoseksualista Stephen Port, który na portalach randkowych dla gejów (tj. Grindr, Gaydar, FitLads, SlaveBoys, Hornet, czy Badoo) tworzył fałszywe konta. W celu zwabienia swoich ofiar wykorzystywał fotografie przystojnych mężczyzn oraz fałszywe dane a także nieprawdziwe informacje o swoim wykształceniu, zawodzie i majętności. Dzięki temu bez trudu wzbudzał zainteresowanie innych gejów.

 – Na jednym profilu twierdził, że jest absolwentem prestiżowego Oxfordu, w drugim pisał że jest nauczycielem, z kolei na innym twierdził, że był żołnierzem Królewskiej Marynarki Wojennej. W rzeczywistości przez wiele lat pracował jako kucharz w londyńskiej restauracji West Ham Bus Garage. Podkreślał, że jest nieśmiały, mimo to preferował „zabawianie się” ze szczupłymi mężczyznami przed 30-tką – powiedział mediom jeden z policjantów prowadzących śledztwo.

Mężczyzna po nawiązaniu kontaktu z zachęconymi użytkownikami portali, umawiał się z nimi na randki, podczas których odurzał swoje ofiary narkotykami (najczęściej używał pigułkę gwałtu), po czym je gwałcił. W czterech przypadkach dopuścił się brutalnych mordów. Policja nie wyklucza jednak, że śmiertelnych ofiar jest o wiele więcej.

Morderca wpadł przez niezmieniający się system wabienia ofiar tj. zakładania fałszywych kont na portalach randkowych dla gejów.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również