UDOSTĘPNIJ
fot. pixbay.com/publicdomain.com

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej informuje, że w trakcie rutynowej kontroli granicznej znalazła broń krótką w pojeździe 51-letniego Rosjanina.

W środę podczas odprawy granicznej na przejściu w Grzechotkach, w kierunku wjazdowym do Polski został zatrzymany obywatel Federacji Rosyjskiej.

Rosjanin przewoził w samochodzie broń bez wymaganego zezwolenia. W ten sposób popełnił przestępstwo za które grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany Rosjanin przyznał się do zarzucanych mu czynów, w związku z czym wymierzono mu karę pozbawienia wolności 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata i 1000 zł grzywny.

Podobny przypadek miał miejsce parę dni temu na granicy polsko-niemieckiej gdzie aresztowany został obywatel Polski. Próbował wtedy wwieźć do Polski broń palną legitymując się fałszywymi papierami. Policja czekała z ujawnieniem incydentu przez wzgląd na Światowe Dni Młodzieży.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: wp.pl

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMają 18 dzieci i nawet nie myślą pytać rząd o pomoc
Następny artykułPraca w Sejmie wre. Posłanka PO łapie Pokemony
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również