UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Petar Milošević / Rama

Ponad połowa Rosjan (51%) liczy się z tym, że podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych dojdzie do fałszerstw. Część z nich stwierdziła, że jest gotowa „sprzedać” swój głos którejś z partii politycznych.

Powyższe dane przedstawiło niezależne centrum badań opinii publicznej im. Jurija Lewady.
Jedna piąta respondentów uważa, że fałszować wyniki wyborów będą sami członkowie komisji wyborczych. 18% badanych twierdzi, że rządząca partia Jedna Rosja oraz jej sojusznicy stoją na uprzywilejowanej pozycji wobec innych formacji.

15% Rosjan uważa, że podczas wyborów może dojść do „kupowania głosów”, 15% ankietowanych podejrzewa o takie działania partie z rządzącej koalicji, a 11% ugrupowania opozycyjne. Tylko 22% badanych twierdzi, że wybory odbędą się prawidłowo, bez żadnych fałszerstw.

Centrum Jurija Lewady sprawdziło również czy Rosjanie byliby w stanie zagłosować na którąś z partii za pieniądze – konkretnie za 5 tysięcy rubli (300zł). Gotowość sprzedaży swojego głosu za tę sumę wyraziło 11% ankietowanych, 6% oczekiwałoby wyższej zapłaty.

Badanie zostało przeprowadzone na początku sierpnia. Wzięło w nim udział 1600 pełnoletnich mieszkańców 137 rosyjskich miejscowości. Wybory parlamentarne w Rosji odbędą się 18 września.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLew rzucił się na malutkie dziecko podczas programu na żywo (video)
Następny artykułZamach na autobus w Brukseli. Napastnikiem była kobieta
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również