UDOSTĘPNIJ
fot. rferl

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin uroczyście otworzył w Moskwie meczet. Cała budowla jest jedną z największych tego typu w Europie.

Jak powiedział w swoim przemówieniu prezydent Rosji Władimir Putin tzw. Państwo Islamskie wypacza idee islamu, a jego członkowie kompromitują wielką, światową religię  siejąc nienawiść, mordując ludzi czy w sposób barbarzyński niszcząc pomniki kultury światowej.

Budowa moskiewskiego meczetu, który jest aktualnie jednym z największych w Europie pochłonęła ponad 170 mln dolarów (na tą kwotę złożyła się Turcja i pewien muzułmański biznesmen). Jego powierzchnia to 19 tys. km2, posiada 15 wejść i 7 wind, wysokie na blisko 80 metrów minarety i pokrytą złotem kopułę. Islamska świątynia może pomieścić nawet 15 tysięcy osób.

Na ceremonii otwarcia ogromnego meczetu byli obecni przywódcy i przedstawiciele kilkunastu państw arabskich, w tym: Turcji, Arabii Saudyjskiej, Jordanu, Iranu, Kataru, Palestyny, Tadżykistanu, Kuwejtu, Kazachstanu, Turkmenistanu Kirgistanu i Uzbekistanu a także Czeczenii, Inguszetii i Dagestanu.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: radio free europe radio liberty

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułImigranci bojkotują Finlandię. Oczekują wyższych standardów
Następny artykułOdkrywcy „złotego pociągu” pójdą siedzieć?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również