UDOSTĘPNIJ
wikimedia.org

Według agencji Fox News, która powołuje się na wywiad USA, w Bagdadzie powstała specjalna komórka koordynująca działania Rosjan, Syryjczyków i Irańczyków.

Celem działania tej jednostki jest wsparcie sił syryjskich w walce z terrorystami. Mianem terrorystów określane są nie tylko siły ISIS, ale też bojownicy kurdyjscy i syryjscy rewolucjoniści. Być może w skład komórki wchodzą również przedstawiciele Iraku, ich rola nie jest jasna.

We wtorek wiceszef irańskiej dyplomacji Hossein Amir-Abdollahian, zapowiedział zwiększenie koordynacji działań Rosji i Iranu z Syrią. Do działań tych będą się mogli włączyć wojskowi z Iraku.

Jest to kolejny przejaw polityczno-militarnego zaangażowania Kremla na Bliskim Wschodzie. Oprócz generałów Rosja wysłała do Syrii znaczną ilość sprzętu i żołnierzy. Dokładna ich ilość, zarówno ludzi jaki i sprzętu, nie jest znana. Możliwość wykorzystywania irańskich lotnisk przez rosyjskie lotnictwo dodatkowo utrudnia oszacowanie sił rosyjskich w Syrii.

Duża część amerykańskich ekspertów podkreśla, że rosyjskie zaangażowanie na Bliskim Wschodzie, trwający od lat konflikt w Syrii i brak zdecydowanych kroków ze strony Zachodu, powoduje wzrost zagrożenia na świecie.

jo, źródło: defence24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŁódź: Kuriozalny wyścig po hamburgery po schodach pod prąd (video)
Następny artykułBiedroń: czasem palę marihuanę, uwielbiam jej zapach (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również