UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Mimo, że 61. konkurs Eurowizji jest już za nami to emocje wciąż nie stygną. Po ogłoszeniu zwycięzcy – Ukrainki, Jamala, która zaprezentowała piosenkę o wypędzeniu Tatarów z Krymu przez Sowietów, w rosyjskich mediach przelało się oburzenie i niezadowolenie. 

Po wygranej Ukrainki w 61. konkursie Eurowizji, rosyjskie media piszą o upolitycznieniu konkursu, zmowie narodowych jury przeciwko rosyjskiemu reprezentantowi oraz o jego rzeczywistej wygranej w głosowaniu publiczności.

ZOBACZ TAKŻE – Szpak: Byłem trzeci. Jury się nie liczy, zawsze jest „polityczne”

Głównym zarzutem wobec konkursu Eurowizji, jaki pojawia się w rosyjskiej prasie jest ten o niesprawiedliwym przyznawaniu punktów przez narodowe jury. Według „Komsomolskaja Prawda” prawdziwym zwycięzcą konkursu jest Rosjanin, ponieważ uzyskał on najwięcej punktów w głosowaniu publiczności. Jak wtóruje jej Izwiestia, nawet ukraińska publiczność przyznała rosyjskiemu artyście maksymalną liczbę punktów.

ZOBACZ TAKŻE – Eurowizja: Wiemy, które kraje głosowały na Polskę

Co ciekawe, wielu rosyjskich komentatorów stwierdziło, że jeśli nie Rosja to już woleliby żeby wygrał reprezentant Polski, Michał Szpak.

Sam rosyjski artysta, Sergey Łazariew, oświadczył, że był bojkotowany przez narodowe jury. Na podparcie swojej tezy podał przykład sędziów z Serbii, którzy przyznali mu tylko jeden punkt, a Ukraińce aż 12.

ZOBACZ TAKŻE – Szturm wściekłych Polaków na najsłynniejszego youtubera. Skrytykował Szpaka

Ukraińska artysta również nie ukrywa, że jej utwór ma silne zabarwienie polityczne. W rozmowie z mediami przyznała, że piosenka o wypędzeniu Tatarów z Krymu w 1944 roku przez Sowietów miała się skojarzyć publiczności z aktualną sytuacją Ukraińców.

Poniżej występy obydwu artystów. Oceńcie sami, czy jury sprawiedliwie oceniła występy Ukrainki i Rosjanina.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: o2

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEurowizja: Wiemy, które kraje głosowały na Polskę
Następny artykułKukiz: Wolę ku*wami rzucać, niż mieć takich wyborców jak PiS
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również