UDOSTĘPNIJ

Niepokojące wieści płyną z Moskwy. Według rosyjskiego dziennika „Izwiestia” Władimir Putin szykuje się do nałożenia sankcji na Polskę. Miałyby one być odpowiedzią na jedną z budzących kontrowersję ustaw.

Tym, co tak rozzłościło rosyjskich notabli, ma być dekomunizacja polskich ulic. Ustawa zakłada, że usunięte zostaną m.in. pomniki postawione na cześć przywódców i prominentów poprzedniego ustroju. Wśród nich znajdują się osoby kojarzone z Armią Czerwoną i Związkiem Radzieckim.

Dekomunizacja miała zostać odebrana przez naszego wschodniego sąsiada, jako atak. Dziennik „Izwiestia” informuje o wrogich nastrojach w rosyjskim ministerstwie spraw zagranicznych. Resort przygotowuje się do odwetu.

Wobec strony polskiej zostaną podjęte adekwatne środki, które będą miały asymetryczny charakter – cytuje komunikat ministerstwa dziennik.

Rosjanie planują nie tylko nałożyć na Polskę sankcje ale również personalnie ukarać posłów odpowiedzialnych za ustawę. Tak wynika z przytaczanych przez dziennik słów szefa senackiej komisji spraw zagranicznych, Władimira Dżabarowa.

Duma Państwowa zwróciła się uprzednio do organizacji międzynarodowych i innych państw o potępienie działań polskich parlamentarzystów.

źródło: businessinsider.com.pl

ZOBACZ TAKŻE

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również