UDOSTĘPNIJ
fot. twitter.com/rtfrance

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skomentował zamieszki na Ukrainie. Stwierdził, że jest to efekt „umizgiwania się do ekstremistów”. Szef rosyjskiego MSZ podkreślił, że Ukraina nadal nie wywiązała się z porozumień z Mińska.

Podczas głosowania ukraińskiego parlamentu nad decentralizacją państwa dającą większą niezależność rejonom opanowanym przez rosyjskich separatystów, w Kijowie wybuchły zamieszki. W ruch poszła ostra amunicja a nawet granaty. Co najmniej jedna osoba nie żyje, kolejne 100 odniosło rany.

– To, co w poniedziałek wydarzyło się w Kijowie, to dzieło ekstremistów z partii Swoboda” – powiedział Ławrow – komentował Siergiej Ławrow.

– Po przewrocie państwowym (w 2014 roku) przypomnieliśmy naszym kolegom, jak odnosili się do tej formacji. Nikt nie negował, że takie było stanowisko UE, jednak szef MSZ Francji oświadczył, iż ‚wszystko jest w normie’; że Swoboda zmierza w stronę politycznego mainstreamu – dodał komentując sprawę „współpracy” ukraińskich władz z nacjonalistami z partii Swoboda.

 

źródło: PAP

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrzełomowa decyzja papieża. Aborcję rozgrzeszy każdy ksiądz
Następny artykułKopacz do dzieci: Zadbałam, byście nie były grubaskami
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również