UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem i tłumaczył mu, że Polska nie jest dziś „sprawiedliwym państwem”. Dariusz Rosati z PO przekonuje, że w ten sposób Duda „skarży się” na Polskę.

Informacje o rozmowie z prezydentem Niemiec, Andrzej Duda przekazał podczas wystąpienia z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Były to obchody, na które nie zaproszono Ewy Kopacz. Beata Szydło stwierdziła zaś, że nie trzeba zaproszenia, by się pojawić.

Europoseł PO Dariusz Rosati był jednak bardzo zaskoczony relację prezydenta podczas obchodów.

– Pan prezydent skarży się na Polskę podczas wizyty w innym państwie. Oczywiście, są w Polsce przypadki biedy, krzywdy. Nie można jednak powiedzieć, że państwo nie jest sprawiedliwe – powiedział w TVN24.

Sam europoseł stwierdził, że prezydent nie zdał tego egzaminu, ponieważ nie ma jeszcze doświadczenia i musi się wiele nauczyć. Obecny w studiu Zbigniew Kuźmiuk z PiS przekonywał zaś, że prezydent tłumaczył Gauckowi dlaczego wygrał wybory, a nie skarżył się na kraj.

źródło: TVN24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPartnerka Karolaka: to wina buraczanej hołoty słuchającej disco polo
Następny artykułWinnicki o listach KWW Pawła Kukiza
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również