UDOSTĘPNIJ

Świąteczna reklama z Pablo Escobarem z hitowego serialu Narcos wywołała mnóstwo kontrowersji. Do akcji włączył się nawet kolumbijski MSZ, który prosi o usunięcie billboardu. 

W Madrycie umieszczono olbrzymią reklamę, na której widzimy aktora Wagnera Mourę, który wcielił się w rolę Pablo Escobara w serialu Narcos opowiadającym o losach bezwzględnego i brutalnego barona narkotykowego, który był odpowiedzialny za chaos i morze krwi w Kolumbii.

Escobar życzy mieszkańcom Madrytu „białych świąt Bożego Narodzenia”. Jest to oczywiste nawiązanie do handlu narkotykami, na którym wzbogacił się Escobar. Gigantyczny majątek umożliwił mu rozpętanie prawdziwej wojny domowej w Kolumbii.

Reklama na centralnym placu Madrytu, Puerta del Sol, ucieszyła fanów serialu Narcos, aczkolwiek wywołała furię u niektórych obywateli, którzy przekonywali, że reklamowanie Świąt wizerunkiem mordercy i kokainą jest skandaliczne. Do gry włączyły się nawet władze Kolumbii, które uważają, że billboard bardzo szkodzi wizerunkowi kraju.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również