UDOSTĘPNIJ

Wyborczy baner Andrzeja Dudy zawisł na froncie świątyni w Bartoszycach. Wśród części mieszkańców wywołało to oburzenie, a tematem zaczyna interesować się szersza publika. 

Bartoszyce to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. To tu na froncie jednej z bartoszyckich świątyń wywieszono baner Andrzeja Dudy, który zachęca do głosowania na tego właśnie kandydata. Jak podaje strona Bartoszyce Bez Fikcji (LINK), która zamieściła załączoną w artykule fotografię, baner został powieszony przez proboszcza Władysława.

„Parafianie proboszcza Władysława już wiedzą na kogo głosować.” – czytamy na stronie Bartoszyce Bez Fikcji.

Powiązanie Kościoła katolickiego z polityką od dawna budzi więcej kontrowersji. Jedni twierdzą, że kler może i powinien angażować się w politykę, inni zaznaczają, że jest to manipulowanie wiernymi.

Od dawna dyskutowano na temat politycznego zabarwienia kazań podczas mszy świętych. Jednak wywieszenie baneru na froncie kościoła i otwarte poparcie dla Andrzeja Dudy wywołało burzę wśród komentatorów.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWybory prezydenckie 2015 – rozterki wyborcze
Następny artykułNie żyje Władysław Bartoszewski
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również