UDOSTĘPNIJ

Lider hiszpańskich rozgrywek i zwycięzca poprzednich rozgrywek Ligi Mistrzów podpisał umowę z arabskim bankiem i usunął katolicki krzyż z herbu. 

Prezes klubu Florentino Perez nazwał National Bank of Abu Dhabi ?jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych instytucji finansowych na świecie”.

Zaprezentowano oficjalną kartę kredytową wydaną przez bank, która jednocześnie jest kartą kibica Realu Madryt. Aby nie drażnić muzułmańskich inwestorów, z korony wieńczącej herb klubu usunięto katolicki krzyż.

? Wiem, że ludzie ze Zjednoczonych Emiratów bardzo przeżywają nasze mecze, a nasze związki z tym krajem stają się coraz silniejsze ? mówił Perez.

Krzyż widniał na herbie przez 94 lata. W 1920 roku król Hiszpanii Alfonso XIII podarował Realowi koronę z krzyżem i pozwolił umieścić ją nad herbem.

To już drugi raz, kiedy klub z Madrytu usunął krzyż. W 2012 roku ogłoszono, że Real za miliard dolarów wybuduje własną wyspę w Emiratach. Wówczas w folderach reklamowych logo również było pozbawione korony. Na koszulkach Królewskich reklamuje się inna arabska firma – Fly Emirates.

real madryt

źródło: rp.pl

44 KOMENTARZY

 1. arab by sie tak nie zeszmacil , chocby miał z głodu zdychać …Teraz widzicie dlaczego Europa w tej postaci nie ma racji dalszego bytu , za kasę duszę diabłu oddać gotowi , d,,e kazdemu wplywowemu. Ale wszystko zawsze ma swoj koniec, a oni tak blisko islamistów

 2. arab by sie tak nie zeszmacil , chocby miał z głodu zdychać …Teraz widzicie dlaczego Europa w tej postaci nie ma racji dalszego bytu , za kasę duszę diabłu oddać gotowi , d,,e kazdemu wplywowemu. Ale wszystko zawsze ma swoj koniec, a oni tak blisko islamistów

 3. Łukasz Trętowski kolega wyżej raczej nie miał na myśli zawodników. Chociaż gdyby im to przeszkadzało to by nie omieszkali skontaktować się z górą. Zarząd takich gwiazd na pewno musi respektować ich zdanie.

 4. Wzruszający jesteście, że opisujecie cały kraj, cholera wie jeszcze zaraz piłkarzy z powodu polityczno-finansowej decyzji człowieka który nazywa się FLORENTINO PEREZ i jest PREZESEM tego klubu. Inna sprawa, że można wymieniać i wymieniać kluby piłkarskie a żaden nie miał krzyża w herbie i nikomu to nie przeszkadza. Nie spotkałem się również z opiniami, że "należy" promować Real Madryt bo ma krzyż w herbie -czy wy, czy cała reszta oburzonych wspieraliście jedyny klub z krzyżem w herbie zanim prezes z radą przegłosowali jego usunięcie?

 5. Wzruszający jesteście, że opisujecie cały kraj, cholera wie jeszcze zaraz piłkarzy z powodu polityczno-finansowej decyzji człowieka który nazywa się FLORENTINO PEREZ i jest PREZESEM tego klubu. Inna sprawa, że można wymieniać i wymieniać kluby piłkarskie a żaden nie miał krzyża w herbie i nikomu to nie przeszkadza. Nie spotkałem się również z opiniami, że "należy" promować Real Madryt bo ma krzyż w herbie -czy wy, czy cała reszta oburzonych wspieraliście jedyny klub z krzyżem w herbie zanim prezes z radą przegłosowali jego usunięcie?

 6. Ich sprawa, że wystawili herb i krzyż na sprzedaż, natomiast warto w tym momencie przypomnieć kiedy usunięto krzyż z herbu Polski. Było to pod zaborami… wróć: nastąpiło to w II RP, w 1926 roku, decyzją władzy piłsudczyków.

 7. Powtarzajcie dalej plotkę, "rzetelni" pismacy. Krzyż usunięty jedynie w ZEA, gdzie jest zabronione używanie takiego symbolu i usunięty tylko z produktów narodowego banku Abu Zabi, ale po co szukać szczegółów, lepiej wieszać po czymś psy za resztą, jak bezmyślna owca

 8. Krzysztof Kruszec Czy Polacy powinni parać nienawiścią do neonazistów skoro to nie oni, a naziści mordowali Polaków? Historii nie powinno się zapominać i o niej pamiętać bo ona sama lubi się powtarzać. Dajmy arabom kupić wszystko na świecie i niech wprowadzą szarijat pokoju :P
  Klub który zrywa tak łatwo z tradycjami dla pieniędzy, czy jest warty posiadania kibiców których może też za te pieniądze sprzedać?
  REAL MADRYT HERB JUŻ WKRÓTCE:
  http://images69.fotosik.pl/405/51baf2e8acad8ffb.jpg

 9. Muminek Okrutnik a czy to jakaś róznica ? to tak jakbyśmy usuwali koronę naszemu orzełkowi na produktach, które mogą zobaczyć jakieś brudasy bo im sie to nie podoba

 10. Muminek Okrutnik a czy to jakaś róznica ? to tak jakbyśmy usuwali koronę naszemu orzełkowi na produktach, które mogą zobaczyć jakieś brudasy bo im sie to nie podoba

 11. Oskar Wnuk u nich w kraju! Co Cięto obchodzi co się u nich dzieje? Wielki polski ból dupy ogólnointernetowy o zmienione logo, którego 99% z nas i tak nigdy na żywo nie zobaczy. Ty byś chciał, żeby u nas się reklamował klub z półksiężycem?

 12. Muminek Okrutnik słuchaj człowieku to nie jest to jak to określiłeś swoim dziecinnym językiem "ból dupy" a po prostu upominanie się o to, że symbole narodowe, chrześcijańskie to świętość, której nie można modelować pod poprawność polityczną. A ignorancka postawa "a co cie obchodzi, że cos się dzieje tam?" prowadzi do tego, że kultura europejska wymrze w ciągu kilkunastu lat przez brudasów wyznających allacha.

 13. Oskar Wnuk wytłumaczę Ci to prościej. W jakimś kraju jest klub, w którym jest swastyka w herbie (hakenkreutz dokładniej) bo nie jest zakazana w kraju. Chcą w Polsce wprowadzić np. koszulki i to jest chyba jasne, że bez wycięcia tej swastyki z herbu nikt im nie pozwoli tego zrobić… To jest kraj całkowicie wierzący w Allaha i co mi do tego, że oni u siebie nie tolerują krzyża? Co innego, gdyby to robiono w kraju chrześcijańskim, ale naprawdę, w Polsce nie mamy ważniejszych spraw?

 14. Muminek Okrutnik nie ? Swastyka nie jest symbole zakazanym jeśli nie jest elementem przedstawiający symbolikę hitlerowską a z na przykład oddziałach strzelców podhalańskich znajdują się swastyki, które jak najbardziej nie mają z nazizmem nic wspólnego. I własnie to o czym ty mówisz to poprawność polityczna czyli ja nie mogę w Londynie założyć koszulki z napisem White Pride bo czarni się czują urażeni tym, że ja jestem dumny z bycia białym.

 15. Szczerze? Jakbym pojechał pracować w jakimś islamskim kraju, to bym się nie obraził, że na karcie bankowej czy jakiejś jest Półksiężyc w logo, bo akurat taki znak ma dany bank czy coś. Tu ewidentnie chodzi o to, że ich tam nasz Krzyż drażni. A Real dla pieniędzy za przeproszeniem dupę im liże.

 16. określenie Królewscy traci na znaczeniu bo jaki szanujący się król daje sobie obcym przerobić własny herb.
  Inna rzecz, że Real Madryt mógłby sobie spokojnie wybierać sponsorów, a tu zgodził się by Araby dyktowały warunki.

 17. Krzyż będzie usunięty ale tylko w tym jednym kraju arabskim na produktach z logiem Realu Madryt a poza Abu Dhabi nadal będzie widniał krzyż :P Trzeba czytać potwierdzone źródła a nie jakieś przekręcone plotki napisane tylko po to by wywołać sensację :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ