UDOSTĘPNIJ
fot. pexels.com

Od marca przyszłego roku czekają nas wielkie zmiany w polskim prawie. Niestety, nowe przepisy niosą za sobą konsekwencje związane z utratą pracy przez wielu Polaków. Co się zmieni?

Polaków czeka naprawdę ogromna zmiana. Wprowadzony zakaz handlu w niedzielę rozpocznie się od początku marca 2018. Nowe przepisy będą obowiązywały tylko w dwie niedziele w miesiącu, ale z czasem zostanie zredukowany do jednej. Od 2020 roku Polacy nie będą mogli robić już zakupów w niedzielę, poza małymi wyjątkami.

ZOBACZ TAKŻE: PiS wyrolowany! Mimo zakazu handlu będzie można kupić WSZYSTKO

– Na początku będą obowiązywały dwie niedziele z zakazem handlu w miesiącu, w 2020 roku już wszystkie niedziele będą wolne. Dni te będzie można spędzać z rodziną. Niestety nie został wprowadzony zakaz handlu internetowego. Na razie nie skorzystają więc pracownicy zatrudnieni w tej branży. Zapewne można liczyć na nowelizację ustawy w niedalekiej przyszłości i obejmie ona także ten sektor – powiedział Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

ZOBACZ TAKŻE: Zakaz handlu to początek. W niedzielę zamkną także…

Wolna niedziela a brak pracy

Przez zmniejszoną liczbę przepracowanych w tygodniu godzin, wielu pracowników po prostu straci pracę. Nowe przepisy nie obowiązują jednak wszystkich branży.

Wolne w niedziele będą mieli ci, którzy zatrudnieni są w handlu. Nowe przepisy przewidują także, że osoby pracujące w restauracjach, kwiaciarniach czy na basenach – będą musiały iść do pracy także w niedzielę.

ZOBACZ TAKŻE: Biedronka i Lidl mają w nosie zakaz handlu w niedzielę. Będą normalnie sprzedawać bez konkurencji!

– Przez nowe regulacje ok. 20-30 tys. pracowników straci posadę, jednak obecnie w Polsce rynek pracy jest bardzo chłonny. Teoretycznie będą oni mogli znaleźć zatrudnienie w innych dziedzinach. Być może nowe zmiany sprawią, że Polacy będą bardziej zrelaksowani, chętniejsi do podejmowania pracy – dodał Arendarski.

Źródło: praca.interia.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

Te rzeczy przypomną ci, jak wspaniałe było twoje dzieciństwo!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również