UDOSTĘPNIJ

Parlament Europejski wydał rezolucję, która potępia działania polskich władz i wzywa do opublikowania wyroku/stanowiska Trybunału Konstytucyjnego oraz przestrzegania rekomendacji Komisji Weneckiej. Prorządowe media grzmią, że to zdrada. 

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 513 europosłów, a wśród nich polscy deputowani. Politycy PiS uważają, że jest ona szkodliwa i absurdalna, a problem Trybunału Konstytucyjnego nie jest sprawą europejską. Politycy PO uważają, że jest to „głos przyjaciół zaniepokojonych zagrożeniem demokracji w Polsce”.

Za rezolucją stoją politycy części polskiej opozycji, a także chadecy, socjaliści i lewacy. Projekt przygotowywała m.in. członkini partii komunistycznej w NRD – pisze prorządowy serwis Niezależna.pl.

– Targowica wygrała, ale tylko w europarlamencie. Antyrządowa rezolucja przyjęta – dodaje.

Rezolucja została przyjęta w związku z uruchomieniem procedury przez Komisję Europejską w oparciu o ramy tzw. „ramy prawne w celu zaradzenia systemowym zagrożeniom dla państwa prawnego”.

Za projektem opowiedziało się pięć ugrupowań, w tym dwa największe: Europejska Partia Ludowa oraz Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZaginiony polski misjonarz odnalazł się… z różańcem u prostytutek
Następny artykułKaczyńska: Katastrofę trzeba zbadać od nowa
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również