UDOSTĘPNIJ

21 listopada br. Kongres Nowej Prawicy z Przemyśla zawarł porozumienie programowe i poparcia z lokalnymi strukturami Platformy Obywatelskiej. W ramach porozumienia KNP poprze w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta kandydata PO Wojciecha Blachowicza, który jest przewodniczącym powiatowych struktur Platformy.

W zamian za poparcie Blachowicz zobowiązuje się, że postara się o zablokowanie prywatyzacji  „Zielonego Rynku” i „Rybiego Placu” w Przemyślu, dołoży wszelkich starań by utworzyć w mieście skwer im. XXVII Wołyńskiej Dywizji AK oraz postara się o budowę tras rowerowych wzdłuż rzeki San a także zorganizuje miejski festiwal muzyczny.

10750110_1567128610186223_1056886878003809922_o

Postępowanie przemyskich działaczy KNP wywołało burzę wśród jej sympatyków, którzy zwracają uwagę, że partia Janusza Korwina-Mikke programowo sprzyja prywatyzacjom i wolnemu rynkowi. Wśród sympatyków antysystemowej partii emocje budzi także fakt, że partia, z którą podpisano porozumienie i której daje poparcie należy do tzw. bandy czworga.

Na facebookowej stronie przemyskiego Kongresu Nowej Prawicy nie brakuje negatywnych komentarzy odnoszących się do porozumienia.

„Wstyd”, „No i mamy koniec Nowej Prawicy w Przemyślu”, „oddam nieważny głos”  czy „myślałem, że KNP to normalna partia”” to tylko niektóre opinie pojawiające się na fanpejdżu przemyskich korwinistów.

Sam przemyski Kongres Nowej Prawicy do niezadowolenia swoich sympatyków odniósł się w ten sposób:

Nasza decyzja o poparciu W. Błachowicza wywołała małą burzę. Oto nasza odpowiedź: nigdy nie poprzemy PiS-u, który jeździ na banderowski majdan.Nigdy nie poprzemy zdrajców, którzy owijają się w biało-czerwoną flagę. Jesteśmy Polakami, naszym obowiązkiem jest myśleć. 

Co spotkało się z równie wielkim niezadowoleniem.

źródło – Kongres Nowej Prawicy – Przemyśl

43 KOMENTARZY

 1. Nie winię chłopaków ponieważ samorząd rządzi się swoimi prawami. Większość postulatów KNP jest do zastosowania i przeforsowania jedynie w Sejmie RP. Nie można też popadać w nadmierną ortodoksję, szczególnie gdy nie znamy sytuacji lokalnej w Przemyślu. W wyborach samorządowych nie istnieje coś takiego jak wspólny program partyjny. Wszędzie to lokalne struktury decydują co jest potrzebne w oparciu o lokalne uwarunkowania w których przychodzi im prowadzić działalność.

 2. Nie żeby coś, ale to bardzo dobre posunięcie ze strony KNP. Można albo mówić o złej bandzie czworga, albo wejść w porozumienie coś za coś. Jak mówi JK-M koalicja w zamian za realizację punktów programu. Kuce gówno wiedzą o polityce i niech lepiej idą kucać.

 3. Nie żeby coś, ale to bardzo dobre posunięcie ze strony KNP. Można albo mówić o złej bandzie czworga, albo wejść w porozumienie coś za coś. Jak mówi JK-M koalicja w zamian za realizację punktów programu. Kuce gówno wiedzą o polityce i niech lepiej idą kucać.

 4. Nie żeby coś, ale to bardzo dobre posunięcie ze strony KNP. Można albo mówić o złej bandzie czworga, albo wejść w porozumienie coś za coś. Jak mówi JK-M koalicja w zamian za realizację punktów programu. Kuce gówno wiedzą o polityce i niech lepiej idą kucać.

 5. Nie żeby coś, ale to bardzo dobre posunięcie ze strony KNP. Można albo mówić o złej bandzie czworga, albo wejść w porozumienie coś za coś. Jak mówi JK-M koalicja w zamian za realizację punktów programu. Kuce gówno wiedzą o polityce i niech lepiej idą kucać.

 6. Nie żeby coś, ale to bardzo dobre posunięcie ze strony KNP. Można albo mówić o złej bandzie czworga, albo wejść w porozumienie coś za coś. Jak mówi JK-M koalicja w zamian za realizację punktów programu. Kuce gówno wiedzą o polityce i niech lepiej idą kucać.

 7. Nie żeby coś, ale to bardzo dobre posunięcie ze strony KNP. Można albo mówić o złej bandzie czworga, albo wejść w porozumienie coś za coś. Jak mówi JK-M koalicja w zamian za realizację punktów programu. Kuce gówno wiedzą o polityce i niech lepiej idą kucać.

 8. Mam dosyć Tuska Wiesz gdzie leży Przemyśl? Wiesz jak bardzo proukrainski jest urzędujący od dłuższego czasu prezydent Przemyśla? Budując pomniki , renowujący cmentarze UPA, jednoczesnie zaniedbuje POLSKIE interesy. Więc nie wysuwaj takich wniosków jeśli nigdy nie byłeś w tym mieście.

  Wybacz, troche mnie poniosło, ale pochodze z tego miasta i doskonale wiem jak tam to wygląda… niestety.

 9. Mam dosyć Tuska Wiesz gdzie leży Przemyśl? Wiesz jak bardzo proukrainski jest urzędujący od dłuższego czasu prezydent Przemyśla? Budując pomniki , renowujący cmentarze UPA, jednoczesnie zaniedbuje POLSKIE interesy. Więc nie wysuwaj takich wniosków jeśli nigdy nie byłeś w tym mieście.

  Wybacz, troche mnie poniosło, ale pochodze z tego miasta i doskonale wiem jak tam to wygląda… niestety.

 10. Mam dosyć Tuska Wiesz gdzie leży Przemyśl? Wiesz jak bardzo proukrainski jest urzędujący od dłuższego czasu prezydent Przemyśla? Budując pomniki , renowujący cmentarze UPA, jednoczesnie zaniedbuje POLSKIE interesy. Więc nie wysuwaj takich wniosków jeśli nigdy nie byłeś w tym mieście.

  Wybacz, troche mnie poniosło, ale pochodze z tego miasta i doskonale wiem jak tam to wygląda… niestety.

 11. Mam dosyć Tuska Wiesz gdzie leży Przemyśl? Wiesz jak bardzo proukrainski jest urzędujący od dłuższego czasu prezydent Przemyśla? Budując pomniki , renowujący cmentarze UPA, jednoczesnie zaniedbuje POLSKIE interesy. Więc nie wysuwaj takich wniosków jeśli nigdy nie byłeś w tym mieście.

  Wybacz, troche mnie poniosło, ale pochodze z tego miasta i doskonale wiem jak tam to wygląda… niestety.

 12. Jeszcze rozumiem postulat o tym żeby jakiś ryneczek nie był prywatyzowany. – przecież to właśnie na takich małych ryneczkach kwitnie mała przedsiębiorczość. Jednak skwer imienia AK, czy ścieżki rowerowe nie są czymś z czym możnaby identyfikować KNP.

  Nawet jeśli tego typu decyzje mi się podobają to uważam je za coś o co powinien walczyć PiS, a nie KNP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ