UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda pożegnał kontrowersyjną pisarkę Marię Czubaszek, która zmarła wczoraj w wieku 76 lat. Wpis prezydenta wywołał zdziwienie u wielu jego wyborców, którzy nie szanowali Czubaszek m.in za aborcje, których dokonała. 

– W wielu sprawach mieliśmy różne poglądy i czasem mnie krytykowała. Czyniła to jednak z humorem i urokiem. Żal – napisał prezydent.

Czubaszek była autorką licznych kontrowersyjnych cytatów. Jej liczni sympatycy nazwali ją Królową Cynizmu, a jej odejście wielką stratą dla polskiej sztuki. Pisarka znana była z ciętego języka, poczucia humoru i bez ogródek mówienia tego co myśli. Jej poglądy spowodowały, że grono jej oponentów było liczne. Sama przyznała, że na starość „odniosła sukces, bo ma więcej wrogów niż przyjaciół”.

– Każdy ocenia swoimi kategoriami. Ja zwyczajnie lubiłem Panią Marię, tak po ludzku. Poglądy miały i mają tu drugorzędne znaczenie – dodał prezydent.

wpisy prezydenta nie spodobały się części jego wyborców, którzy uznali, że żegnając Czubaszek podpisał się pod jej poglądami i decyzjami, przede wszystkim w sprawie aborcji.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKuriozalna wpadka TVP przy prezentacji kadry narodowej
Następny artykułSkandaliczne zachowanie Ukraińców pracujących w Polsce (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również