UDOSTĘPNIJ

W sieci pojawiło się oświadczenie Biura Prasowego Prezydenta Andrzeja Duda, w którym odpowiada na oskarżenia „Newsweeka” na temat rzekomego wydawania publicznych pieniędzy na prywatne cele.  Prezydent twierdzi, że wyjazdy do Poznania były związane z jego działalnością jako europosła. 

Sprawą zajęła się warszawska prokuratura. Chodzi o to, że jak twierdzi Newsweek, prezydent Duda będąc jeszcze europosłem w latach 2012-2014 wydawał publiczne pieniądze na podróże do Poznania, gdzie na prywatnej uczelni prowadził wykłady. Chodzi o 11 tysięcy złotych między innymi na pokrycie kosztów hotelu.

– Prezydent RP Andrzej Duda od samego początku swojej działalności publicznej kładł nacisk przede wszystkim na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie powierzonych mu obowiązków. Wyjazdy posła Andrzeja Dudy były związane z wykonywaniem mandatu posła – można przeczytać w oświadczeniu biura prasowego. Prezydent uważa więc, że podróżowanie do Poznania i prowadzenie wykładów można wpisać w działalność europosła. Rozstrzygnie to prokuratura.

Rzecznik PiS Elżbieta Witek twierdzi, że jest to „czepianie się”.

– Jakoś władza odchodząca i środowisko z nią związane nie mogą się pogodzić z tym, że rządzi ktoś inny i rządzi skutecznie. W tym sensie, że dotrzymuje obietnic i prowadzi aktywną politykę, to chyba przeszkadza – dodała w Polsat News.

źródło: onet.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKorwin-Mikke: Kukiz mnie oszukał i kpi sobie ze wszystkich
Następny artykułAustralia od 7 miesięcy nie przyjęła ani jednego imigranta
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również