UDOSTĘPNIJ
fot. panorama printscreen / facebook

Prezenterka telewizyjna, Joanna Racewicz, opublikowała na swoim facebookowym profilu apel, w którym prosi o pomoc w odnalezieniu dwóch złodziei, którzy ją okradli. Kobieta podkreśla, że „policja szuka i wciąż nie wie, kto to”, więc liczy na pomoc internautów.

 – Spojrzałam wam w oczy, dranie… I w nosie mam ochronę wizerunku oraz wszystkie te bajki o domniemaniu niewinności! Byliście u mnie! Nieproszeni. Z buciorami i lepkimi łapami!!! Policja szuka i wciąż nie wie, kto to, więc może Facebook pomoże? – tak zaczyna swój post Joanna Racewicz.

Prezenterka TVP opisuje w nim kradzież, do której doszło 14 września, a której padła ofiarą. Dwóch, jak dotąd nieznanych mężczyzn, włamało się do domu, ukradło obrączkę dziennikarki i „sto innych rzeczy, wartościowych i ważnych”.

 – Wilanów, środa, 14 września, ok 19.40. Jest ich dwóch. Wchodzą do budynku, jak do siebie, mają kod (od kogo?). Potem kilka kroków przez garaż, bezczelne spojrzenie w kamerę i schodami pożarowymi na dach. Łom pewnie w rękawie. Znacie ich? Widzieliście gdziekolwiek? Byli w moim domu, zabrali biżuterię, bezcenną dla mnie obrączkę z datą ślubu, sto innych rzeczy, wartościowych, ważnych, mniejsza z tym – pisze dalej prezenterka.

Jak jednak podkreśla Racewicz, najgorsze w tym wszystkim jest to, że złodziei widział ośmioletni syn prezenterki. Dziecko miało poważnie przeżyć to spotkanie i do teraz być wszystkim przerażony.

 – Najgorsze, porażające i paraliżujące do szpiku kości – widział ich mój Syn… Bo wrócił z nianią z zajęć, kilka minut wcześniej. Widział ich!!! Potem tłum ludzi, policja, odciski palców, strach, zanim Go przytuliłam. Nie, nie chcę opisywać, co teraz czuje ośmioletni chłopiec i jak bardzo jest przerażony – relacjonuje Racewicz.

Prezenterka prosi o udostępnianie jej wpisu, co ma pomóc w jak najszybszej identyfikacji i namierzeniu złodziei. Jak dotąd post podano dalej ponad 43 tysiące razy.

 – Nie mogli się rozpłynąć w powietrzu – podkreśla.

źródło: facebook.com/joanna.racewicz.3
źródło: facebook.com/joanna.racewicz.3
źródło: facebook.com/joanna.racewicz.3
źródło: facebook.com/joanna.racewicz.3

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: facebook.com
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również