UDOSTĘPNIJ

Cztery lata temu, na początku aktualnej kadencji sejmu polscy posłowie otrzymali tablety by – jak wtedy tłumaczono – ograniczyć zużycie papieru i ułatwić parlamentarzystom dostęp do sejmowych druków. Dzisiaj okazuje się, że to nie wystarczy bo politycy, tuż przed zakończeniem kadencji, zażądali nowych urządzeń – przetarg został już ogłoszony.

500 nowych tabletów – tyle urządzeń planuje zakupić kancelaria by spełnić oczekiwania polskich parlamentarzystów, którzy zaczęli narzekać na „stare” urządzenia otrzymane 4 lata temu. W kancelarii sejmu jest już zarezerwowana kwota blisko 2 mln złotych na zakup nowego sprzętu – cena jednego nowego tabletu to ok. 3,5 tysiąca.

Jak argumentują swoje żądania posłowie aktualnie używane tablety są już „zużyte” a z powodu rozwoju technologicznego nie można w nich instalować nowych aplikacji, stare oprogramowanie często się aktualizuje a same urządzenia nie posiadają przenośnych klawiatur.

Żądania polskich parlamentarzystów oburzają opinię publiczną o tyle, że nie zawsze korzystają z zakupionego za pieniądze podatnika sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Media tabloidowe często informują o posłach oglądających porno lub grających w przeróżne gry podczas debat i głosowań sejmowych. Także duża część z zakupionych tabletów po prostu się marnuje ponieważ niektórzy politycy ich nie używają z obawy, że zatrudnieni przez sejm informatycy będą inwigilować ich przy użyciu tych urządzeń.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również