UDOSTĘPNIJ

Posłanka Platformy Obywatelskiej Ewa Żmuda-Trzebiatowska zaliczyła solidną wpadkę. Tłumacząc, dlaczego młodzi Polacy masowo opuszczają kraj odpowiedziała, że… chcą zobaczyć jak jest w innych państwach. 

– Jesteśmy w Europie i każdy układa sobie życie tam, gdzie chce. Jedni wyjeżdżają, drudzy wracają. Chcą zobaczyć, jak jest gdzie indziej – powiedziała posłanka PO.

Wypowiedź, szczególnie wśród młodych Polaków mieszkających za granicą, wywołała oburzenie i gorące dyskusje.

Tymczasem Ewa Żmuda-Trzebiatowska ma bardzo optymistyczne nastawienie do tematu emigracji. Cieszy się, że młodzież poza granicami kraju nabiera doświadczenia.

– Mamy teraz takie możliwości, jesteśmy w Unii. Ludzie migrują, układają sobie życie w różnych częściach Europy. Myślę, że nie ma w tym nic bulwersującego – mówi posłanka.

Poza granicami Polski jest obecnie na stałe ponad 2,2 mln Polaków. O sprawie mówiła ostattnio Al Jazeera przedstawiając Polskę jako przestrogę. LINK

źródło: wgospodarce.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNa Bałkanach powstał Liberland, państwo marzeń korwinistów?
Następny artykułFatalna pomyłka policji. Zamiast paralizatora użyli broni palnej (VIDEO)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również