UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Polska policja przygotowuje akcję w konsekwencji, której posiadacze ubrań, na których są obraźliwe hasła w stosunku do funkcjonariuszy będą mieli poważne problemy. To samo spotka również producentów takich ubrań. 

Noszenie koszulek czy bluz z takimi napisami jak „ACAB” (z ang. all cops are bastards, odpowiednik polskiego HWDP) czy „JP 100%”, będzie od teraz ściągało na ich właścicieli niemałe kłopoty.

Jak poinformował w rozmowie z RMF FM szef śląskiego związku zawodowego policjantów, Rafał Jankowski, szefostwo policji przygotowuje wytyczne dotyczące zatrzymań osób noszących ubrania obrażające i poniżające policjantów. Wstępnie ustalono już, że policjanci będą zatrzymywać noszących taką odzież, konfiskować ją i zabezpieczać do sprawy w sądzie.

Na celowniku policjantów znalazły się przede wszystkim środowiska kibiców polskich drużyn piłkarskich, wśród których taka odzież jest najbardziej popularna.

Oprócz tego problemy będą miały także firmy produkujące odzież z hasłami obrażającymi i poniżającymi policjantów. Już zostało złożone w prokuraturze krajowej oraz katowickiej doniesienie na firmę z Zawiercia, która zajmuje się produkcją i sprzedażą „antypolicyjnej” odzieży.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKibice podczas relacji na żywo w TVN24: J*bać, J*bać TVN! (video)
Następny artykułCzy dojdzie do wojny między USA a Rosją? BBC wyjaśnia. „Sytuacja dramatyczna”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również