UDOSTĘPNIJ
fot. PAP / Radek Pietruszka

Michał Jaros, poseł Platformy Obywatelskiej i przewodniczący sejmowego zespołu ds. wolnego rynku, przeprosił na antenie Radia Wrocław za głosowanie przeciwko zwiększeniu kwoty wolnej od podatku.

Jak powiedział sam nie rozumie dlaczego minister finansów jest tak bardzo przeciwny temu projektowi. Zaznaczył też, że osobiście jest za podniesieniem tej kwoty a projekt zgłoszony przez Twój Ruch powinien trafić do komisji finansów.

W piątkowym głosowaniu projekt o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku, zgłoszony przez parlamentarny klub Twojego Ruchu, został odrzucony głosami koalicji rządzącej. Projekt ustawy zakładał zależność kwoty wolnej od podatku od wysokości minimum egzystencji.

Kwota wolna od podatku w Polsce wynosi 3091 złotych i jest jedną z najniższych w Europie. Dla porównania w Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku wynosi 48,002 zł, w Niemczech 34,032 zł, w Hiszpanii 74,144 zł, na Cyprze 81,627 zł.

źródło: 300polityka.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŁowca prompterów
Następny artykułBrali przeterminowaną żywność ze śmietników. Rusza ich proces
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również