Strona Główna Opinie Gospodarka Ponaglenie. Ciąg dalszy sprawy eksperta gospodarczego KNP Jacka Wilka

Ponaglenie. Ciąg dalszy sprawy eksperta gospodarczego KNP Jacka Wilka

UDOSTĘPNIJ

Minęły już dwa miesiące odkąd Jacek Wilk, wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy, obiecał napisać tekst, w którym wykaże iż niżej podpisany autor jest manipulatorem, kłamcą oraz nie zna polskiego systemu podatkowego.

Przed wyborami do europarlamentu napisałem tekst dla tego portalu (LINK), w którym wykazałem nieznajomość polskich realiów tego polityka uznawanego w KNP za eksperta od gospodarki. Spotkał się on ze sporym odzewem, także ze strony pana Wilka, który w znanym z dużego zagęszczenia korwinistów na kilobajt serwisie społecznościowym Wykop.pl napisał notatkę (LINK), która spotkała się z dużą krytyką ze strony internautów. Obiecał tam, że do mojego artykułu z Pikio.pl z 17. maja ?odniesie się w wolnej chwili?. Usiłowałem się skontaktować mejlowo, niestety uzyskałem tylko odpowiedź, że ?zapewne do końca pierwszego tygodnia czerwca?.

Jestem otwarty na krytykę i chciałbym aby moje teksty były jak najlepszej jakości. Jeśli zatem są do nich zastrzeżenia to chcę je wyjaśnić. Smutne jest, że tak poważny polityk nie może znaleźć czasu na dokładne wyjaśnienie swoich słów. Liczę na to, że tym wpisem skłonię go do akcji i przedstawienia porządnej polemiki z moim tekstem. Przy okazji chciałbym też poprosić o wyliczenia do budżetu według KNP, które ponoć istnieją i są gotowe do publikacji. Internet na to czeka.

4 KOMENTARZY

 1. Autorze, spróbuj najpierw zrozumieć koncepcję, jej logikę, założenia, słabe strony, mocne strony. Szczegóły nie są, ani Tobie, ani innym na chwile obecną potrzebne. Autorze, żeby nabrać doświadczenia na początek przeanalizuj szczegółowe koncepcje naprawy państwa stworzone przez PO (maja dostep do danych statystycznych, pieniedzy, siły biurokratycznej), potem, bogatszy o doswiadczenia bedziesz alalizował plan KNP.

 2. Nie da sie tworzyc wyliczen ekonomicznych, chyba ze ktos chce byc populista, ktory chce cos nasciemniac wyborca. Kazda zmiana w ekonomi powoduje bowiem skutki, ktorych kierunek mozna przewidziec, ale nie da sie ustalic jak dalego w tym kierunku zadzialaja.

  Np: likwidujemy dochodowy. Wiemy, ze produkcja wzrosnie I bezrobocie zmaleje, ale o ile? tego nie wiadomo. Wiemy, ze pojawia sie inwestorzy, ale ile? tego nie wiadomo. Wiemy, ze zrosnie dochod z podatku vat, ale ile? tego nie wiadomo.

  Dalej: uproszczamy podatek vat do liniowego na poziomie 15% od wszystkiego. Wiemy, ze pobudzi to gospodarke, ale jak bardzo? nie wiadomo. Wiemy, ze spadna koszty prowadzenia dzialalnosci, ale jak bardzo? nie wiadomo. Wiemy, ze wzrosnie dochod z tytulu tego podatku, ale o ile? tego nie wiadomo.

  Likwidujemy ZUS dla przedsiebiorcow. Pojawi sie wiecej malych firm, ale ile? tego nie wiadomo.

  likwidujemy ZUS I aoutsorsujemy zarzadzanie wyplatami emerytur. Spadna koszty, ale o ile? nie wiadomo.

  I jak ty w takich warunkach chcesz cokolwiek liczyc?

 3. Jarosław Zięba Skoro "nie wiadomo", to skąd wiadomo, że te zmiany w ogóle dadzą pozytywny bilans społeczeństwu? To tak jakby postulować wybijanie okien, bo dzięki temu jest cieplej latem i nie trzeba ich myć zapominając, że przez to zimą można zamarznąć.
  Już zgrubne wyliczenia potwierdzają, że te pomysły drastycznie podniosą dług publiczny i doprowadzą do powiększenia rozwarstwienia społecznego i zniszczenia resztek klasy średniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ