UDOSTĘPNIJ

62 procent Szwajcarów jest zdania, iż noszenie burek w miejscach publicznych powinno zostać zakazane. Tak wynika z sondażu opublikowanego w szwajcarskiej gazecie „SonttagsBlick”. Przeciwko rozwiązaniu opowiada się 32 proc. badanych.

Tylko 6 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1019 osób. Co ciekawe, gazeta podkreśla, że za zakazem opowiadają się wszystkie grupy wiekowe, we wszystkich regionach kraju. Pomysł popiera 54 proc. osób młodych i 67 proc. starszych.

Taki zakaz wprowadzono już we wrześniu 2013 roku we włoskich kantonie Ticino w południowej Szwajcarii. W referendum za nowymi rozwiązaniami opowiedziało się wtedy 65,4 proc. głosujących. Póki co, muzułmanki mogą jeszcze nosić burki, nikaby oraz chusty w miejscach kultu religijnego.

Według oficjalnych danych w Szwajcarii mieszka obecnie około 400 000 muzułmanów. Kraj liczy 7,5 miliona mieszkańców, a islam stał się drugą religią po chrześcijaństwie.

źródło: rmf24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułHipokryzja lewicy w sprawie Świątyni Opatrzności
Następny artykułKorea Płn. kończy żałobę po Kim Dzong Ilu. Trwała… trzy lata.
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również