UDOSTĘPNIJ

Adam K. z Gryfic odpowiedział przed sądem za spalenie dwóch katolickich krzyży, które znajdowały się przy głównym wejściu do kościoła w Chociwlu w województwie Zachodniopomorskim. Powód był dość absurdalny. 

36-letni Adam K. został skazany na 3 lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary. Oskarżony nie zdecydował się na przybycie na sądową salę i nie kontaktował się ze swoim obrońcą z urzędu.

Rozprawa została przeprowadzona bez obecności oskarżonego. Prokuratura była jednak w posiadaniu zeznań, w których oskarżony przyznaje się do winy.

Dlaczego mężczyzna podpalił krzyże? Powód jest naprawdę absurdalny. Najpierw udał się na dwie imprezy weselne, podczas których otrzymał dwie butelki wódki.

– Byłem pijany. W nocy próbowałem wejść do kościoła, bo było mi bardzo zimno i chciało mi się spać. Główne drzwi były jednak zamknięte. Wziąłem więc leżące niedaleko kartony, jakieś papiery i ogniem ze stojących przy kościele zniczy, podpaliłem krzyże – tłumaczył oskarżony.

Według śledczych, mężczyzna spalił krzyże… bo było mu zimno. Z kolei sam oskarżony próbując się wykręcić stwierdził, że spalił je, bo… po wódce coś w niego wstąpiło i chciał by spłonęły.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUwaga! Szef mafii wnuczkowej na wolności
Następny artykułTak będzie w akapie? Policja ogłosiła strajk, dzieją się sceny jak z horroru
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również