UDOSTĘPNIJ

Polski dziennikarz i korespondent wojenny został pobity w rosyjskiej telewizji podczas programu na żywo. Prowadzący program wraz z gośćmi rzucili się na Polaka w wyniku kłótni jaka rozgorzała w studiu. 

Do pobicia Tomasza Maciejczuka, dziennikarza specjalizującego się w tematyce wschodniej tj. Ukraina, Rosja, Bliski Wschód, doszło podczas wczorajszego programu transmitowanego na żywo w jednej z rosyjskich telewizji. Zaproszeni do studia goście (Rosjanie, Ukraińcy i Polak) w kontekście rocznicy Majdanu dyskutowali na temat dążeń Ukrainy.

Dyskusja przebiegała stosunkowo spokojnie do momentu aż Maciejczuk nie porównał rosyjskiej i rumuńskiej płacy minimalnej, na co prowadzący program oraz rosyjscy goście starali się przekonać wszystkich, że w Rosji płaca minimalna jest wyższa niż jest to w rzeczywistości.

Do dyskusji pomiędzy prowadzącym program a Maciejczukiem włączył się inny rosyjski gość, który stwierdził uszczypliwie, że Polacy i Ukraińcy sprzedają się za pieniądze zachodowi. Na to z kolei zareagował Maciejczuk, odpłacając się równie uszczypliwą uwagą, że Polacy i Ukraińcy chcą żyć jak normalni ludzie, a nie „jak Rosjanie w gównie”.

Wtedy prowadzący zaczął dopytywać polskiego dziennikarza czy dobrze usłyszał, że powiedział on, iż Rosjanie żyją „w gównie”. Gdy dostał potwierdzenie od Maciejczuka, nie zastanawiając się rzucił mu w twarz notatkami. Od tego momentu było tylko gorzej.

Do kłótni i przepychanek dołączyli się pozostali rosyjscy goście, którzy próbowali zmusić Maciejczuka do opuszczenia studia. Polak bronił się jednak twierdząc, że jego oponenci wielokrotnie używali o wiele bardziej ostrych słów w stosunku do Polaków, Ukraińców czy innych narodów – mianowicie wielokrotnie w tym programie nazywano Polaków prostytutkami zachodu i Unii Europejskiej.

Tłumaczenia polskiego dziennikarza jednak nic nie pomogły i od ostrej kłótni, po kolejnych epitetach i przepychance, doszło do pobicia Polaka. W momencie gdy prowadzący program uderzył pięścią polskiego dziennikarza w twarz, rosyjska stacja przerwała transmisję na żywo.

W ramach solidarności z Polakiem, studio opuścili również ukraińscy goście.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOd 2017 roku wchodzą nowe dowody osobiste
Następny artykułKanada przyjmuje uchodźców… z POLSKI
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również