UDOSTĘPNIJ

Upały w Polsce się nie kończą. Oprócz zagrożenia pożarami oraz suszami, istnieje niebezpieczeństwo tak zwanego blackoutu. W stolicy zebrał się sztab kryzysowy, w którym wzięła udział premier Ewa Kopacz. 

Niespodziewanie wysoka temperatura w sierpniu spędza sen z powiek władzom elektrowni, gdyż upały zagrażają ich działalności. Premier Kopacz zapewnia jednak, że nie ma opcji, by przerwy w dostawie energii zagroziły indywidualnym odbiorcom.

Mimo wszystko, Polskie Sieci Energetyczne wprowadziły już ograniczenia. Wszystko przez niski poziom wód niezbędnych dla chłodzenia. To z kolei jest spowodowane między innymi niekończącymi się upałami, niespotykanymi nad Wisłą.

Podczas spotkania sztabu kryzysowego udało się ustalić, że bezpieczne są również takie instytucje jak szpitale. Przerwy w dostawie prądu mają być jak najmniej uciążliwe i występować raczej w godzinach 10:00-17:00, aczkolwiek nie można wykluczyć tak zwanego blackoutu w części Polski.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTo co z tą współpracą?
Następny artykułJest wniosek o dopisanie do referendum pytań ws. finansowania Kościoła
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również