UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia.org

Rząd Ewy Kopacz przyjął na ostatnim posiedzeniu projekt zwiększający finansowanie polskiej armii do wysokości 2% PKB. Filarem przebudowy armii – jak powiedziała sama premier – będzie polski przemysł zbrojeniowy. 

Przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej projekt zmian w ustawie o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu sił zbrojnych zwiększa wydatki obronne do minimum 2% PKB od 2016 roku. Zgodnie z projektem, co najmniej 1/5 budżetu obronnego ma zostać przeznaczona na zakup broni i sprzętu oraz inwestycje w programy obronne NATO i UE.

Premier podkreśliła również, że decyzja o przyjęciu nowego projektu jest przede wszystkim konsekwencją potrzeby utrzymania miejsc pracy w polskim wojsku.

Decyzja polskiego rządu wiąże się także z ustaleniami z ubiegłorocznego szczytu NATO w Newport, gdzie państwa które wydają na zbrojenia najmniej zgodziły się na zwiększenie wydatków na armię do co najmniej 2 % PKB.

źródło: onet.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosja zachwycona kandydatką SLD na Prezydenta RP
Następny artykułCzar Internetu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również