UDOSTĘPNIJ
fot. tvn24

100 milionów euro, program stypendialny dla studentów i powołanie pełnomocnika rządu ds. reform na Ukrainie – to polska oferta pomocy Ukrainie, którą w Kijowie przedstawiła premier Ewa Kopacz.

Premier podczas wizyty na Ukrainie poinformowała tamtejsze władze o woli powołania pełnomocnika rządu ds. koordynacji działań wspierających reformy na Ukrainie. Według premier dzięki temu pomoc ze strony polskiej będzie jeszcze bardziej skuteczniejsza.

Polski rząd zaproponował także ukraińskim władzom kredyt w wysokości 100 milionów euro, który ma zostać przeznaczony na wsparcie ukraińskiej gospodarki i wzmocnienie relacji gospodarczych między obydwoma krajami. Ważnym elementem kredytu jest jego przeznaczenie na projekty, w których mają uczestniczyć polscy przedsiębiorcy.

Ponadto w przyszłości ma zostać powołana Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży. Chodzi o dodatkowe finansowe wsparcie dla ukraińskich studentów, którzy już dzisiaj stanowią prawię połowę zagranicznych studentów w Polsce.

Premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że sukces Ukrainy nie zależy jedynie od środków finansowych ale także od reform państwa. Według premier, Polska może podzielić się doświadczeniem jakie zdobyła w ostatnich trzech dekadach, zwłaszcza jeśli chodzi o reformę samorządową, deregulacyjną, w kwestii działań antykorupcyjnych i tworzenia organów kontrolnych.

źródło: wprost

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFirma miała przychody w wysokości 340 milionów. Celowo zniszczyli ją urzędnicy
Następny artykułNauczyciele żądają podwyżek. Rząd milczy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również