UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia/Adrian Grycuk

Sejm przegłosował pakiet zmian w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, które znacznie ułatwią życie polskim kierowcom. Za reformami lobbował poseł Piotr Liroy-Marzec, który wyrasta na jednego z najbardziej merytorycznych posłów trwającej kadencji. Na zmianach skorzystają m.in. kolekcjonerzy pojazdów oraz producenci i dealerzy jednostek badawczych.

Zmiany, których wprowadzenie przegłosował polski parlament dotyczą wprowadzenia profesjonalnego dowodu rejestracyjnego i jednej tablicy dla wielu pojazdów.

Rozwiązanie sprawdzone w Europie

Przeforsowane przez posła Liroya-Marca rozwiązania funkcjonowały już w wielu krajach Europy. Według rządu na profesjonalnej rejestracji skorzysta ponad 20 tysięcy podmiotów w Polsce. Rozwiązanie będzie polegało na montowaniu tablicy do jednego z pojazdów, na podstawie której będzie dopuszczany cały ich zbiór. Ubezpieczeniu będzie podlegał tylko najdroższy z nich, ale cała reszta będzie korzystała z ubezpieczenia w ramach pakietu.

– Zaproponowaliśmy rozwiązania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom branży motoryzacyjnej. Dzięki nowym przepisom prowadzenie działalności gospodarczej związanej z produkcją, dystrybucją lub badaniami pojazdów będzie łatwiejsze – twierdzi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Opłata za wydanie decyzji o profesjonalnej rejestracji nie będzie wyższa niż 100 zł, a blankiet będzie kosztować 20 zł. Firmy będą mogły zamówić nie więcej niż 100 blankietów. Według nowych przepisów zarejestrowany w ten sposób pojazd będzie mógł być użytkowany nie tylko przez pracownika danej firmy, ale również klienta lub wynajętego kierowcę.

Źródło: moto.pl

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również