UDOSTĘPNIJ
fot. mswia

Światowe Dni Młodzieży okazały się sukcesem pod względem zapewnienia bezpieczeństwa przez polskie służby. Tuż po zakończeniu religijnej imprezy, pielgrzymi podziękowali policjantom za ich pracę. Teraz funkcjonariusze dziękują za wsparcie. 

Jak informowaliśmy wcześniej, przed oraz w trakcie Światowych Dni Młodzieży, polskie służby robiły wszystko co w ich mocy, by zapobiec zamachom terrorystycznym, które w dzisiejszych czasach stały się niemal powszechne.

Aresztowano wielu niedoszłych zamachowców. Już w maju rozpoczęły się pierwsze akcje mające na celu zapobiegnięcie zamachom, o czym pisaliśmy tutaj. Na początku czerwca miały mejscie pierwsze zatrzymania (więcej tutaj), również w lipcu było podobnie – zatrzymano 14 osób z arsenałem broni (więcej tutaj). Jednymi z ostatnich akcji jakie przeprowadziły polskie służby było zatrzymanie 41-latka, który planował przeprowadzić zamach na krakowskich błoniach (więcej tutaj) oraz wydalenie z Polski Austriaka na mocy ustawy antyterrorystycznej (więcej tutaj).

Mimo zagrożenia jakie wisiało nad tak ogromną imprezą jak Światowe Dni Młodzieży, polskie służby spisały się bardzo dobrze i z sukcesem zapewniły bezpieczeństwo pielgrzymom, którzy zresztą w bardzo pozytywny sposób podziękowali funkcjonariuszom za ich pracę.

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży podziękowali policji gromki brawami i skandowaniem „Policja!” gdy ci kończąc swoją pracę na imprezie maszerowali ulicami. Więcej tutaj.

Teraz policja odbija piłeczkę i dziękuje wszystkim uczestnikom Światowych Dni Młodzieży za ogromne wsparcie. Na oficjalnym profilu ministerstwa spraw wewnętrznych pojawiło się nagranie, na którym policjanci w specjalny sposób wyrażają swoją wdzięczność.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWarszawa: Artystka w szoku. Jej instalację przez pomyłkę usunęła kosiarka
Następny artykułKolonko dołącza do wyścigu o fotel prezesa TVP. Jakie ma szanse?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również