UDOSTĘPNIJ

Rząd zamierza zadbać o kondycję Polaków i zając się otyłymi obywatelami. Wkrótce podatnicy zapłacą za różne formy walki o zdrowie. W kampanię przeciw otyłości będzie trzeba zainwestować spore środki. Rząd stawia przede wszystkim na zdrowie dzieci do 5. roku życia, ale programy obejmą znacznie szersze masy. 

Rząd zamierza zadbać o zdrowie Polaków, aczkolwiek do tego celu będzie potrzebował pieniędzy obywateli. Władza chce postawić na pomoc profesjonalistów dla rodzin zagrożonych otyłością. Porady, sesje terapeutyczne i pomoc dietetyczna również będą darmowe, dlatego za organizację systemu zapłacić będą musieli wszyscy podatnicy, a bezpośrednio zmiany sfinansuje NFZ.

Walka z otyłością ma się również toczyć na poziomie samorządowym. PiS chce, by społeczności lokalne miały do dyspozycji grupy wsparcia. Ponadto, samorządy mają inwestować w ścieżki rowerowe, siłownie oraz zorganizowane zajęcia sportowe, by grubi obywatele mogli spalać tłuszcz.

Rząd chce również, by w misję włączyli się przedsiębiorcy wdrażając programy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla swoich pracowników. Na produktach spożywczych mają się również pojawić nowe etykiety, które będą ostrzegać przed żywnością, która może powodować otyłość.

źródło: Gazeta Prawna, Rząd mówi jasno: Polacy mają być szczupli i zdrowi. Za odchudzanie zapłaci państwo

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNiemieccy policjanci kontrolowali samochody na polskich ulicach
Następny artykułSzwajcaria żegna się z Unią. Już nie chce być członkiem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również