UDOSTĘPNIJ

Po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, rząd Kuby zadecydował, że w dniach 16-18 listopada przeprowadzone zostaną obronne manewry wojskowe. 

Manewry wojsk Kuby nie będą miały charakteru ofensywnego. Rząd przekonuje, że chodzi o manewry „w celu przygotowania wojska i ludności do stawienia czoła różnym działaniom nieprzyjaciela”. Rządowy dziennik „Granma” poifnormował z kolei, że potrzeba jest strategiczna, ponieważ kraj musi „przygotowywać się do obrony”.

Oczywiście nie wskazano oficjalnie przed kim ewentualnie miałby bronić się kraj i czy istnieje faktyczne zagrożenie dla Kuby. Przekazano jedynie, że konieczne jest przygotowanie wojska i ludności cywilnej poprzez manewry i ćwiczenia.

– Mają one za cel przygotowanie organów kierowniczych i dowództwa różnych struktur obrony narodowej i terytorialnej do pełnienia ich funkcji, umocnienie obronności kraju oraz przygotowanie wojsk i ludności do stawienia czoła wszelkim działaniom nieprzyjaciela – podają kubańskie władze.

Stosunki między USA a Kubą uległy pogorszeniu. Władze tego kraju boją się, że zwycięstwo Trumpa będzie oznaczać kolejne ochłodzenie relacji.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBezcenna reakcja synka Trumpa na słowa „Zabić Obamę!”(video)
Następny artykułWałęsa o wygranej Trumpa: „Moja historia zainspirowała go do działania”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również