UDOSTĘPNIJ

To co smaczne przeważnie jest tuczące albo – co gorsza -niezdrowe. Zupki chińskie w tym przypadku to prawdziwa bomba wybuchowa dla naszego żołądka. Zbyt częste spożywanie zupek chińskich może mieć tragiczne skutki dla naszego organizmu.

W 2011 roku na pewnej kobiecie przeprowadzono doświadczenie, które miało dowieść różnice w czasie trawienia tradycyjnego rosołu oraz zupki chińskiej. Wyniki okazały się szokujące.

W doświadczeniu, które przeprowadziło stowarzyszenie TEDx2011. Do żołądka Stefani Bardin wprowadzono kapsułki z kamerami, które miały monitorować proces trawienia. W pierwszej części doświadczenia żołądek musiał poradzić sobie ze strawieniem chińskiej zupki z makaronem, żelków i napoju izotonicznego, zaś w drugiej przeprowadzonej miesiąc później domowy rosół, herbatę z hibiskusa oraz żelki, ale te domowej roboty. Wyniki były

Żołądek Stefani radził sobie z zupką chińską aż dwie godziny, natomiast tradycyjny rosół kilkakrotnie szybciej.

Tragiczny skład zupek chińskich

Zupki oprócz tego, że nie mają żadnych wartości odżywczych, posiadają bardzo szkodliwe składniki. Makaron zawarty w opakowaniu składa się nie tylko z białej mąki, ale również bardzo szkodliwych trans tłuszczy, soli i cukrów. Do makaronu dodawane są również polepszacze smaku (glutaminian sodu), które silnie pobudzają układ nerwowy, może powodować migreny i zawroty głowy.

Tłuszcz w saszetce dołączony do zupki to tak naprawdę w dużej mierze tłuszcze trans. Mogą one sprzyjać wzrostowi masy ciała i tkanki tłuszczowej, mają wpływ na metabolizm tkanki tłuszczowej i mogą zmniejszać wrażliwość tkanek na insulinę. Ich duża ilość w diecie może prowadzić do wzrostu insulinooporności.

Oprócz tego konsumpcja zupek chińskich może powodować m.in. powstawanie trądziku, oraz zawiera wiele konserwantów, a jeden z nich jest pozyskiwany z przetwarzania ropy naftowej (TBHQ), który w większym stężeniu jest trujący.

Źródło: bliss.natemat.pl

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!

Uwierzysz, że to ta sama osoba?! Ci ludzie schudli NAPRAWDĘ DUŻO

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również