UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Platforma Obywatelska RP

W związku z nabierającą rozpędu kampanią wyborczą przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami składania coraz to większej liczby obietnic wyborczych. Składają je przede wszystkim dwaj główni sondażowi faworyci do zwycięstwa: opozycyjne Prawo i Sprawiedliwość oraz rządząca od dwóch kadencji Platforma Obywatelska.

W kontrofercie do programu gospodarczego PiS postulującego m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego do wysokości sprzed ostatniej reformy – 65 lat, czy przyznania zapomogi w wysokości 500 zł. na każde dziecko, PO postanowiła odnieść się do przedsiębiorców i młodych ludzi wkraczających na rynek pracy.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza” Platforma Obywatelska obiecuje obniżenie VAT-u do stawki 22%, zmniejszenie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) z 19% do 15% w zamian za zatrudnienie nowych pracowników na etatach, a także zwolnienie z płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) wszystkich osób poniżej 30 roku życia.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również