UDOSTĘPNIJ
Zmiany w prawie
fot. Pikabu

Wszystko wskazuje na to, że w Polsce będziemy mieli nowy, dotychczas tajny przepis antyaborcyjny, który będzie ostrzejszą regulacją niż ta, która panuje w Iranie. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS chce takiego prawa i nie zamierza się cofnąć. Co to oznacza dla kobiet? 

Wielka zmiana w prawie aborcyjnym

Czeka nas wielka zmiana w prawie aborcyjnym, która bez wątpienia rozwścieczy część kobiet. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że takich regulacji nie ma nawet w Iranie, czyli kraju arabskim o bardzo konserwatywnym społeczeństwie i przepisach opartych na islamie.

Chodzi o prawo zabraniające dokonywania zabiegów aborcyjnych nawet w przypadku takich schorzeń jak zespół Pataua. Czym jest ta choroba? To zespół wad wrodzonych spowodowany trisomią chromosomu 13.

Zobacz także: Wracamy do średniowiecza! Koszmar milionów Polek, ministerstwo zakazało… 

Powoduje głębokie uszkodzenia mózgu, takie jak wykształcenie się tylko jednego oka na środku czaszki, niewydolność serca i nerek. 80% niemowlaków, których dotknie to straszne schorzenie umiera w ciągu kilku dni po urodzeniu. Pozostałe są skazane na cierpienie przez kolejne miesiące.

Większość ciąż z dziećmi z zespołem Pataua kończy się naturalnym poronieniem. Jeśli chodzi o żywe urodzenia, to problem pojawia się raz na 8 tysięcy. Lekarze są w stanie wykryć schorzenie we wczesnym etapie ciąży, a w obecnym stanie prawnym możliwe jest dokonanie zabiegu aborcyjnego.

Co po zmianie?

Adrian Zandberg z partii Razem alarmuje, że po zmianach PiS w prawie aborcyjnym, dokonanie zabiegu będzie niemożliwe.

– Zakaz przerywania ciąży ze względu na wady płodu oznacza ból i bezsensowne cierpienie. Ciężkie wady uniemożliwiające funkcjonowanie organizmu. Rodzenie skazanych na śmierć płodów z niewykształconą czaszką albo z bezmózgowiem. Bezradnych rodziców patrzących na śmierć niemowlaka tuż po porodzie. Kobiety mogą przerwać takie ciąże nawet w Iranie. W Polsce prawica chce im zgotować piekło – komentuje zmiany PiS lider partii Razem.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że chce wprowadzenia tego barbarzyńskiego prawa. Waha się tylko, czy przepychać je w Sejmie, przy otwartej kurtynie – czy też przy pomocy Trybunału Konstytucyjnego, nad którym ma pełną kontrolę. Warto, żeby ci, którzy rozważają głosowanie na PiS, byli świadomi konsekwencji. Planujecie dziecko? Za kilka miesięcy mogą was zmusić do donoszenia ciąży z zespołem Pataua. Albo płodu z bezmózgowiem. Bez czaszki. Bez kręgosłupa. Ze śmiertelnymi wadami narządów wewnętrznych. Prawicowi fanatycy uważają, że patrzenie na bezsensowne cierpienie i śmierć niemowlaka was uszlachetni. I chcą was do tego zmusić, czy tego chcecie, czy nie – dodaje oburzony planami PiS.

Tyle tracimy! Niezapomniane cytaty zdymisjonowanych ministrów [ZOBACZ!]


Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również