UDOSTĘPNIJ

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się wstąpić na wojenną ścieżkę z pseudokibicami. To między innymi rezultat zajść w Madrycie podczas których doszło do zadymy z udziałem Polaków i hiszpańskiej policji.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zapowiedział, że w sprawach pseudokibiców będzie stosowany dozór elektroniczny i „inne narzędzia użyteczne społecznie”. Mało tego, dojdzie do gruntownej zmiany Kodeksu Karnego.

– Mamy na to pomysł, pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w Kodeksie karnym, który, jestem przekonany, przywróci statystyki z naszych poprzednich rządów 2005-2007, gdzie był względny porządek. Rozszerzymy też katalog środków probacyjnych, które w naszej ocenie w tym zakresie mogą być skuteczne. Najważniejsza jest nieuchronność karania dla chuliganów – mówił Jaki.

Zbigniew Ziobro planuje gruntowną zmianę kodeksu karnego, która ma zlikwidować problem chuligaństwa i pseudokibiców. Rozwiązania mają być skuteczne, a kary zaostrzone i surowe. Ministerstwo planuje przedstawić szczegółowe plany w ciągu 2-3 miesięcy.

Fanami Legii Warszawa interesuje się również UEFA, która najprawdopodobniej ponownie ukarze stołeczny klub za sytuację z Madrytu. Pod uwagę brane jest nawet wykluczenie Legii z rozgrywek europejskich.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTTIP,CETA,itp
Następny artykułTajemnicza śmierć badacza UFO odwiedzającego Polskę. „Wymiotował czarnym płynem”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również