UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Piotr VaGla Waglowski / Robert Drózd

Jak donosi dziennik Rzeczpospolita, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt uchwały, która ustanowi rok 2017 rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej,  Królowej Korony Polskiej. Opozycja jest przeciwna temu pomysłowi. 

W 2017 roku przypada 300. rocznica Koronacji Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tego powodu posłowie obozu władzy przygotowali projekt uchwały, który ustanowi rok 2017 rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej,  Królowej Korony Polskiej.

Jak przekonuje senator PiS, Czesław Ryszka, w ten sposób poświadczone zostałoby, że Jasna Góra jest duchową stolicą Polski i jednoczy ona nie tylko wierzących, ale też niewierzących.

Jeśli uchwała przejdzie przez Sejm i Senat to będzie ona pierwszą tego typu. Do tej pory nie upamiętniano takich rocznic w ten sposób, ponieważ budziło to kontrowersje w społeczeństwie i wśród polityków.

I tym razem nie jest inaczej, politycy opozycji przekonują, że taka uchwała godziłaby w neutralność światopoglądową państwa.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rzeczpospolita

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNawałka w ogniu krytyki zagranicznych mediów. „To przez niego Polska nie awansowała dalej”
Następny artykułMessi skazany na karę więzienia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również