UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Elżbieta Witek, rzecznik partii Prawo i Sprawiedliwość, w porannym programie „Wstajesz i Wiesz” w TVN24 oznajmiła, że jej formacja po dojściu do władzy poważnie rozważy kwestię powrotu do obowiązkowej służby wojskowej.

Rzeczniczka formacji Jarosława Kaczyńskiego stwierdziła, że w obliczu konfliktu zbrojnego na Ukrainie jej partia rozważy odwieszenie obowiązkowego poboru do wojska.

– Polskie siły zbrojne są do naprawy albo rozbudowania. Musimy mieć armię obronną. Nie jesteśmy państwem, które zamierza kogokolwiek atakować, ale musimy mieć obronę. Mamy bardzo długie granice. Tego wojska do obrony granic mamy naprawdę mało. Nie ma tego poboru, który jeszcze kilka lat temu był. Dzisiaj jest podobno ponad 30 tysięcy młodych ludzi, którzy sami chcą się szkolić. Być może wrócimy do obowiązkowego poboru – powiedziała w TVN24 Witek.

Obowiązkowa służba wojskowa została zawieszona pięć lat temu i zastąpiona armią zawodową a jej odwieszenie ma tyle samo przeciwników co zwolenników.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Wstajesz i wiesz w TVN24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUdawał muzułmanina żeby wyżebrać więcej pieniędzy
Następny artykułFilm Niemca o Warszawie podbija sieć (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również